Výuka lezení na gymnáziu v Jeseníku

12. 10. 2017 | Rubrika: O ČHS

Gymnázium se sportovní přípravou

Na jesenickém gymnázium se v příštím roce bude otvírat nový kmenový sport. Když vedení školy přemýšlelo, koho by oslovili, napadli je horolezci z Jeseníku. Protože sportovní lezení má v Jeseníku tradici v podobě reprezentantů jako je Petr Čermák nebo Honza Zbranek či další, mohlo by to pomoci tuto tradici rozvíjet. Je tedy dobré, že vše je připraveno a mládež bude moci tento sport studovat již v roce 2018/2019.

letak_sportovni_lezeni

Není nutné, aby studenti byli pouze z Jesenicka. Na gymnázium se může přihlásit každý, kdo má zájem se ve sportovním lezení zdokonalit a věnovat se mu, tedy třeba i z Opavy, Šumperku, Olomouce nebo odjinud.

A co vlastně uchazečům studium nabízí?

Podmínky pro spojení přípravy na vysokou školu s rozvojem sportovního nadání. (Studijní rozvrh je uzpůsoben tréninkovému plánu. Dvoufázové tréninky, využití moderních inovativních metod a pomůcek při tréninku).

Individuální studijní přístup, sladění rozvrhu s tréninky, téměř stejný školní vzdělávací program jako v „běžných“ třídách, důraz na maturitní předměty, dle možností výhoda práce v menších skupinách, možnost složení profilové maturitní zkoušky z předmětu teorie sportovní přípravy.

Zajištění regenerace u specializovaného fyzioterapeuta.

Zkušené trenéry.

Účast na seriálu závodu Českého poháru, případně pomoc se splněním nominačních kritérií pro vstup do reprezentace ČR, to vše prostřednictvím horolezeckého spolku.

Lezeckou stěnu přímo v prostorách školy a novou lezeckou stěnu v Jeseníku.

Trénink ve skalních oblastech Jesenicka (téměř 2000 skalních cest) a dalších oblastech ČR.

Výjezdy do skalních oblastí v zahraničí a soustředění na jiných stěnách v ČR.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 23. listopadu 2017 ve 14:00 hod.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Přihlášky do 30. listopadu 2017 (kód studijního oboru 79-42-K/41)

Talentové zkoušky: 3. ledna 2018 (přednostně) nebo 14. února 2018

Cermat přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky: 12. 4. 2018, 2. termín 16. 4. 2018

POKUD MÁTE O TENTO OBOR ZÁJEM, OZVĚTE SE NÁM!

Kontakt: Mgr. Veronika Honsová, e-mail: sport@hojesenik.cz, tel.: +420 728 440 423

David Migal, HO Jeseník