Výstava o horolezectví v Českém ráji začíná 17.5.2012

14. 05. 2012 | Rubrika: O ČHS

Muzeum Českého ráje v Turnově připravilo dlouho očekávanou výstavu Jistíš mě?, s podtitulem Horolezectví v Českém ráji.

Výstava je věnována horolezectví jakožto fenoménu, který k pískovcovým skalám neodmyslitelně patří,  jeho historii, slavným horolezeckým osobnostem a výstupům, tradiční horolezecké výzbroji a výstroji apod.

Horolezectví v Českém ráji - plakát výstavy

Spolu s touto výstavou se bude konat také fotografická výstava Vilém Heckel neznámý, která představí Heckelovu "nehorolezeckou" fotografickou tvorbu. Tato výstava potrvá pouze měsíc, do 17.6.

Vilém Heckel neznámý - plakát výstavy

Obě výstavy se budou konat v Muzeu Českého ráje v Turnově a budou slavnostně zahájeny ve čtvrtek 17.5. 2012. Podrobnější informace jsou na webu muzea - http://www.muzeum-turnov.cz/

Díky všem horolezcům, kteří k uskutečnění výstavy přispěli poskytnutím potřebných informací, zapůjčením historických dokumentů, lezeckého materiálu apod.

B. Valentová

tajemnice ČHS