Výsledky Arco Rock Master 2012

03. 09. 2012 | Rubrika: Skály a bouldering, Sportovní lezení

Konec prázdnin je již tradičně spojen s velkou mezinárodní lezeckou akcí Rock Master Festival, který se koná v italském Arcu. Jeho součástí jsou nejen závody dospělých Rock Master a závody mládeže Rock Junior, ale také udělování cen nejlepším skalním a závodním lezcům - Arco Rock Legends.

V soutěži Rock Master vybojoval Adam Ondra 2. místo v Duelu, za vítězným Jakobem Schubertem. V závodě na obtížnost obsadil páté místo, poté, co mu ve finálové cestě uklouzla noha; závod vyhrál Ramón Julian Puigblanque. Libor Hroza ml. přiváží z Arca bronz ze světového poháru v lezení na rychlost, který se zde letos konal ve stejném termínu jako Rock Master.

Mezi mladými závodníky v soutěži Rock Junior - Under 14 Cup se v kat. C prosadili na medailových pozicích Marek Jeliga a Jan Vopat.

Cenu Arco Rock Legends, která je určena lezci s největším přínosem v oblasti skalního lezení, a kterou již třikrát obdržel Adam Ondra, získala letos Američanka Sasha DiGiullian. Cenu pro nejlepšího závodníka sezóny 2011 - La Sportiva Competition Award, si z Arca odváží Anna Stöhr.

B. Valentová, tajemnice