Vyjádření výkonného výboru ČHS k neštěstí v Alpách

17. 02. 2016 | Rubrika: O ČHS

Vážení návštěvníci našich webových stránek,

jistě jste zaregistrovali tragickou nehodu českých skialpinistů, ke které došlo 6. února v Rakousku; někteří z nich byli našimi členy.  Okolo této tragédie se rozvinula široká mediální diskuse, která v některých případech překračuje meze slušného chování. Některé komentáře se navíc snaží čtenářům vnutit dojem, že účastníci nehody či její oběti tuto tragédii zavinili. Tyto komentáře jsou v příkrém rozporu s objektivními fakty a závěry vyšetřování: Skialpinisté se stali obětí souhry náhod a objektivního rizika, které v horách hrozí vždy. Zahynuli při činnosti, kterou milovali, s plným vědomím toho, že sport, který provozují není bez rizika.

Respektujme proto jejich volbu a nepřispívejme nevhodnými komentáři k prohloubení smutku pozůstalých…

Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem, kteří při této tragické události přišli o své blízké.

výkonný výbor ČHS