Veřejná omluva Libora Uhra a Radima Slívy

05. 03. 2009 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Někteří z vás pravděpodobně zaznamenali informaci, že Libor Uher a Radim Slíva lezli v lokalitě Váňův  kámen se zimním vybavením (drytooling), čímž porušili podmínky, za nichž je lezení v této oblasti povoleno. Po uvědomění si závažných negativních dopadů, které by jejich počínání mohlo mít na možnosti lezení v této lokalitě, zaslali oba lezci následující veřejnou omluvu.

Se stanoviskem příslušné Oblastní vrcholové komise se můžete seznámit zde: Stanovisko OVK Váňův kámen.doc

B. Valentová, tajemnice ČHS

Veřejná omluva Libora Uhera a Radima Slívy k drytoolingu v PP Váňův kámen

Tímto se veřejně omlouváme za své počínání v PP Váňův kámen v oblasti Štramberka, kde v domnění, že lezeme v cestě po uměle vytvořeném povrchu, která evidentně vznikla použitím trhaviny, jsme si plně neuvědomili, že porušujeme platná pravidla lezení ve skalních oblastech ČR a tímto neuvědomělým jednáním a následnou veřejnou prezentací našeho počínání, jsme mohli dát impuls ostatním lezcům, kteří by to mohli brát jako platnou normu a provozovali tak drytooling i v jiných lokalitách, kde tato činnost není povolena.

Upřímně nás to mrzí zejména s ohledem na případné dopady na možnost provozování horolezecké činnosti v této lokalitě, omlouváme se všem za vzniklé potíže a slibujeme, že před případným každým dalším pokusem použít zimní lezecké vybavení na skále bez ledové vrstvy se budeme nejprve informovat u místního správce skal, zda to není v rozporu s ochranou přírody v dané lokalitě.

S upřímnou omluvou

Libor Uher a Radim Slíva