Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Valná hromada UIAA 2018

Valná hromada UIAA 2018
12. 10. 2018 | Rubrika: O ČHS

6.10. 2018 proběhla v Ulánbátáru valná hromada UIAA, kterou pořádala velice dynamická Mongolská horolezecká federace (MNCF). Valné hromady se zúčastnilo 100 delegátů ze 34 zemí, ČHS reprezentoval předseda Jan Bloudek.

 

GA UIAA 2018

 

Hlavním tématem valné hromady byla úprava strategie UIAA. Nejprve byl prezentován materiál pracovní skupiny, jejímž členem byl i zástupce ČHS a která se v tomto roce sešla celkem třikrát. Pracovní skupina předložila návrh změny ve strategii (viz příloha), které by vedly k většímu důrazu na tréninkové a výcvikové standardy v horolezectví a lezení, na posílení bezpečnostní značky UIAA a na ochranu a udržitelnost horské přírody. Soutěžní sport by dle nové strategie měl být financován odděleně a pouze těmi zeměmi, které se aktivně účastní soutěží v ledolezení. O strategii se následně diskutovalo v 8 menších skupinách ve formátu World Café, kdy každý účastník postupně prošel všemi 4 tématy, kterými byly finance, přínosy, hodnoty a identita UIAA. Na dalších úpravách, které vzešly z diskuse a implementaci strategie, bude dále pracovat Management Comission.

 

GA UIAA 2018 World Cafe

 

Na programu valné hromady byly vedle běžné agendy i volby do Executive Boardu, kde skončil mandát dlouholetému místopředsedovi UIAA Peteru Farkasovi z Maďarska a Jamesu Marc Beverlymu z USA, z Boardu také odstoupil Pier Giorgio Oliveti z Itálie. Novým členem boardu byl zvolen Peter Muir z Kanady a Executive Board bude v dalším období působit v pětičlenné sestavě, namísto předchozí sedmičlenné, což stanovy UIAA umožňují.

 

J. Bloudek Peter Farkas Peter Muir

 

Volilo se i do Management Comission, kam byl nově zvolen Joachim Driessen z Holandska, znovuzvoleni byli Josef Klenner, president německého DAV a Christiana Pae z Koreje.

 

GA UIAA 2018

 

Novými členy – pozorovateli UIAA se stala Federace z Kostariky (FECODEM) a mezinárodní asociace horských průvodců a slacklinistů (UIMLA a ISA).

 

UIAA Strategy UlaanBaatar 2018

Více informací o valné hromadě UIAA najdete na webu UIAA

 

Foto: MNCF a UIAA

 

Jan Bloudek, předseda ČHS