Úrazové pojištění pro členy ČHS v roce 2013

31. 01. 2013 | Rubrika: O ČHS

Členové ČHS jsou i v letošním roce automaticky úrazově pojištěni. Pojištění poskytuje Pojišťovna VZP, a.s. a to na základě rámcové smlouvy uzavřené mezi touto pojišťovnou a Českým olympijským výborem. Pojištění se vztahuje i na členy dalších sportovních svazů a platí celosvětově.

Podmínky úrazového pojištění jsou stejné jako v přechozích letech, tj. pojištěnými osobami jsou:

• členové ČHS po dobu veškerých akcí nebo aktivit, které pořádá ČHS nebo jeho oddíly, včetně akcí, které organizují instruktoři ČHS,
  • jiné osoby, které se účastní výše uvedených akcí,
  • členové ČHS i v případě, že se akcí ČHS účastní v rámci plnění svých pracovních povinností nebo mají s ČHS uzavřenou smlouvu dle občanského zákoníku nebo zákoníku práce.

Pojištěnými osobami nejsou:

• členové ČHS, kterým se stane úraz při individuálních, neorganizovaných akcích či aktivitách,
  • profesionální sportovci, kteří pojištěnou činnost vykonávají na základě smlouvy o spolupráci či obdobné smlouvy z níž je patrné, že sportovec získává za svou sportovní činnost od klubu nebo jiného subjektu finanční prostředky, které tvoří převažující zdroj jeho příjmů.

Pojištění zahrnuje:

• pojištění smrti následkem úrazu
  • pojištění trvalých následků úrazu
  • pojištění tělesného poškození následkem úrazu.

Pojištění pro členy ČHS, kterým se stane úraz při plnění jejich pracovní povinnosti na akci ČHS, zahrnuje:

• pojištění smrti následkem úrazu
  • pojištění trvalých následků úrazu
  • pojištění denního odškodného po dobu pracovní neschopnosti delší než 14 dnů následkem úrazu (platí jen pro členy ČHS účastnící se akcí ČHS v rámci své pracovní činnosti).

Pojistné částky a další podmínky pojištění jsou uvedeny v této smlouvě a ve Všeobecných pojistných podmínkách.

Postup při odškodnění:

• Pojistnou událost je třeba hlásit prostřednictvím formuláře Oznámení škodné události.
  • Vyplněný formulář spolu se zdravotní dokumentací je nutno doručit sekretariátu ČHS, který potvrdí, že se úraz stal při pojištěné činnosti, a zašle jej spolu s dokumentací pojišťovně. Hlášení škodné události nelze zasílat pojišťovně přímo, bez potvrzení ze strany ČHS!

Pokud budete řešit odškodnění, ke kterému došlo před 1.1.2013, použijte pro hlášení škodné události formulář pojišťovny Kooperativa, která v předchozích letech toto pojištění poskytovala.

V případě dotazů se obraťte na sekretariát ČHS nebo přímo na infolinku Pojišťovny VZP, a.s.: +420 233 006 311; info@pvzp.cz.

B. Valentová, tajemnice