Tisková konference Českého horolezeckého svazu

19. 02. 2008 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Český horolezecký svaz při příležitosti 32. mezinárodního veletrhu sportovních potřeb a módy pro sport a volný čas SportPrague 2008 pořádá dne 22. února v přednáškovém sále č. 1, ve vstupní hale č. 1 na pražském výstavišti Letňany od 10:00 hod tiskovou konferenci.

Tématem TK bude zejména prezentace sportovních horolezeckých úspěchů vyznamenaných Komisí alpinismu ČHS některou z prestižních cen (Výstup roku, Čestné uznání případně jiného ocenění) za přítomnosti oceněných sportovců. Na prahu roku, v němž české horolezectví oslaví 111. let své existence, chce Český horolezecký svaz upozornit na vynikající sportovní výkony českých horolezců, které jsou srovnatelné nejenom s výkony světové horolezecké špičky, ale i s vrcholnými výkony v ostatních sportovních odvětvích.

Tiskové konference se zúčastní:

Ing. Alena Ottová Čepelková, předsedkyně Českého Horolezeckého svazu

a hosté:

• Pavel Bém - primátor hlavního města Prahy
  • Jan Říha - zrakově postižený horolezec a zakladatel horolezeckého oddílu pro zrakově postižené HO Matahari oceněný za výstup The Nose VI 5.9 C2 na El Capitan, Kalifornie, USA, který vylezl pravděpodobně jako druhý nevidomý člověk na světě během tří dnů.
  • Roman Ruský - zrakově postižený horolezec oceněný za výstup hranou Sasso di Bosconero, obtížnost IV+ v samostatném dvojčlenném družstvu s Janem Bourkem za pět dní.
  • Václav Šatava - člen reprezentačního týmu.  Za výkony v roce 2007 oceněn prestižní cenou Výstup roku a Čestné uznání.
  • Dušan Janák - člen reprezentačního týmu. Za výkony v roce 2007 oceněn 2x prestižní cenou  Výstup roku.
  • Adam Ondra - člen reprezentačního týmu. Za výkony v roce 2007 oceněn 3x prestižní cenou  Výstup roku. Všestranný sportovní lezec patřící ve svých 15ti letech k současné světové lezecké špičce.

Bližší informace o tiskové konferenci lze získat na telefonu nebo faxovém čísle 296 118 207 (i fax), na mobilním telefonu na čísle +420 602 24 28 74 , případně na e-mailových  adresách: info@horosvaz.cz nebo jan.polak@horyinfo.cz.

Ing. Jan Polák,
manažer TK