Dotace MŠMT na rok 2017

03. 11. 2016 | Rubrika: O ČHS

Aktualizace k programu X.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo dotační programy na podporu sportu na rok 2017. Mezi deseti programy jsou tři, které mohou využít sportovní kluby, tj. horolezecké oddíly (které jsou samostatnými právnickými osobami).

Program IV - Údržba a provoz sportovních zařízení

• Dotace jsou určeny na údržbu a provoz sportovních zařízení, která jsou ve vlastnictví nebo dlouhodobém nájmu sportovních klubů. Podmínky jsou stejné jako v předchozích letech.
  • Dotaci lze poskytnout max. do výše 70% rozpočtových nákladů projektu.
  • Žádost o dotaci může podat jen sportovní svaz - ČHS - na základě požadavků oddílů, které o dotaci projeví zájem.
  • Zájemci o dotaci připraví veškeré podklady a dokumenty (projekt, doklad o vlastnictví či nájmu zařízení apod.) a doručí je nejpozději do středy 23.11. (elektronicky i v papírové formě) sekretariátu ČHS, který zpracuje a podá žádost.
  • Informace, žádosti -  Ivana Trávníková, 4onxRWjjWoAs1~l7VX~r5bekc8MhTj

Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech

• Dotace jsou určeny na podporu sportovních klubů, tj. horolezeckých oddílů, které se věnují sportu mládeže (musí mít alespoň 12 členů mladších 18 let), a lze je použít např. na pořízení vybavení, práci trenérů, krytí provozních nákladů jako je např. nájemné apod., vše v souvislosti s mládeží.
  • Dotaci lze poskytnout do výše 100% rozpočtových nákladů projektu.
  • Žádost o dotaci podávají sportovní kluby samostatně, prostřednictvím elektronického formuláře. ČHS bude poskytovat poradenství klubům, které jsou členskými spolky ČHS.
  • Informace, poradenství - Monika Petrová - 8hAs1Z2h0mEy.Z4WHaBB5cl7g5pJ

Program X - Projekty pro sportování veřejnosti

• Dotace jsou určeny na podporu sportovních akcí zaměřených na širokou veřejnost (propagačně motivační akce, testování výkonnosti apod., vždy se zaměřením na veřejnost).
  • Dotaci lze poskytnout do výše 100% rozpočtových nákladů projektu.
  • Žádost o dotaci může podat jen sportovní svaz - ČHS, který připraví celostátní projekt. Realizátory akcí a konečnými příjemci dotací mohou být horolezecké oddíly - členské spolky ČHS.
  • Projekt ČHS bude zaměřen na propagaci lezení s důrazem na správnou metodikuu a bezpečnost. Informace o možnostech zapojení do projektu obdrží členské spolky ČHS prostřednictvím e-mailu.
  • Informace - Božena Valentová, XhMo4Z2nWerx-~l7VX~r5bekc8MhTj

Podrobné informace jsou na webu MŠMT: http://www.Státní podpora sportu na obdobi 2017-2019.

Formulář pro el. podání žádosti: http://is-sport.msmt.cz

Popis dotačních programů

Žádosti o dotace musí být podány na MŠMT nejpozději 30.11. 2016.

Zájemci o dotace z programů IV a X musí doručit veškeré podklady na sekretariát ČHS nejpozději 23.11., abychom je stihli zpracovat a včas odeslat; děkujeme za pochopení.

B. Valentová, sekretariát ČHS