Sportovní lezení na Gymnáziu Jeseníku

13. 11. 2018 | Rubrika: O ČHS

Sportovní lezení se stalo olympijským sportem. A tak jako každý sport, vykonávaný na nejvyšší úrovni, je potřeba i tomuto dopřát kvalitní základnu.

Sportovní gymnázium v Jeseníku nabídlo spojení lezeckého tréninku s přípravou na vysokou školu. Umožnilo uzpůsobení studijního rozvrhu (bez snížení nároků) tréninkovému plánu mladých lezců.

V rámci studia mají žáci 16 hodin sportovní přípravy týdně a několik soustředění na různých stěnách v ČR.

letak_sportovni_lezeni

Dále absolvují výjezdy do skalních oblastí ČR i zahraničí, kde potrénují na rozličných materiálech, profilech či délkách stěn.

foto2     FOTO5

Pod vedením zkušených trenérů si mohou mladí sportovci zvyšovat svou výkonnost a zlepšovat svůj výkon na dvou stěnách přímo v Jeseníku.

Regenerují pak u specializovaného fyzioterapeuta, v místním bazénu a wellness. Při tréninku se využívají osvědčené i inovativní metody a pomůcky, podle individuálních potřeb jedince.

V úzké spolupráci se spolkem HOROLEZCI Jeseník objíždí svěřenci seriál závodu Českého poháru včetně Mistrovství ČR.

foto1  foto3  foto4

To vše v malebném městečku uprostřed hor, v čisté přírodě a přátelskými lidmi kolem.

INFORMAČNÍ DEN - 22.listopadu 2018 ve 14:00 hod

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - přihlášky do 30. listopadu 2018 (kód studijního oboru 79-42-K/41), talentové zkoušky - 7. ledna 2019 (přednostně) nebo 14. února 2019. Jednotné přijímací zkoušky Cermat z českého jazyka a matematiky - první termín 12.4. 2019 a druhý termín 15.4. 2019. Další informace budou průběžně zveřejňovány na www.gymjes.cz

Kontakt : Mgr. Veronika Honsová, e-mail: sport@hojesenik.cz, tel: 728 440 243

David Migal, HO Jeseník