Slavnostní otevření adršpašského zámku s muzeem horolezectví

24. 04. 2014 | Rubrika: O ČHS, Historie horolezectví

Ve čtvrtek 1. května 2014 bude slavnostně zámek Adršpach, který obec Adršpach před dvěma lety zakoupila a zrekonstruovala. V zámku bude otevřeno Regionální informační centrum, výstava Play Broumovsko a hlavně - horolezecké muzeum, první v České republice.

Muzeum horolezectví je rozděleno na dvě části: Část v přízemí je věnována pískovcovému lezení, které právě k Adršpašsko-teplickým skalám neodmyslitelně patří. Expozice v prvním patře je zaměřena na vývoj českého horolezectví, zejména na dobývání velehor. Ke shlédnutí budou dobové fotografie a jiné historické dokumenty, horolezecká výstroj i výzbroj; součástí expozice je i promítací sál. Na vytvoření muzea se významně podílel i Jiří Novák, předseda komise historie ČHS (dlouholetý předseda ČHS, čestný člen a hlavně vedoucí mnoha himálajských expedic), a jeho kolegové; všem patří velké poděkování.

Článek o otevření adršpašského zámku si můžete přečíst např. v 5+2.cz.

V této pozvánce naleznete bližší informace o třídenním programu, které otevření zámku provází.

B. Valentová, tajemnice