Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Ročenka ČHS 2019

Ročenka ČHS 2019
20. 02. 2020 | Rubrika: O ČHS

Vydali jsme novou Ročenku ČHS 2019, která je připravena pro členy ČHS i další zájemce. Jako každoročně obsahuje přehled významných výkonů, které se podařily v jednotlivých závodních i nezávodních horolezeckých odvětvích v předchozím roce, a k tomu řadu zajímavých článků, rozhovorů a fotografií.

 

Ročenka 2019

 

A co tedy v letošní Ročence nabízíme? Standardně jsou to již zmíněné Události roku, také přehled oceněných v anketě Výstupy roku 2019, jejíž výsledky byly vyhlášeny 7. 2. 2020 v Bedřichově při zahájení Jizerské 50, nebo rubrika Rok v ČHS, kde najdete přehled aktivit v hlavních oblastech činnosti ČHS. Přinášíme také zprávu o novince z roku 2019, a sice Open závodech ČHS.

 

Dále jsou to zajímavé rozhovory. V jednom z nich se věnujeme záchraně ve skalách z pohledu Hasičského záchranného sboru ČR, v tom druhém pak představujeme Centrum sportu Ministerstva vnitra OLYMP, kde se připravují vybraní reprezentanti v soutěžním lezení.

 

Vaší pozornosti by neměl uniknout článek Skály ČR, který odpovídá na otázku "Kde najdu aktuální pravidla a podmínky lezení?". Pokud jste dosud nezaregistrovali naši databázi Skály ČR. máte nyní možnost se seznámit s jejími základními (a zásadními) přínosy pro každého lezce na tuzemských skalách.

 

Na závěr jsme zařadili naprosto nestandardní materiál - tedy v tom smyslu, že nejde o událost z roku 2019, představení či souhrn naší činnosti, ale o vzpomínku na největší tragédii expedičního horolezectví, která postihla československou Expedici Peru 1970. Článek z pera Aleny Čepelkové je doplněn o množství archivních i současných fotografií i časovou linii celého smutného příběhu. Připomínáme, že v květnu proběhnou vzpomínkové akce nejen u nás, ale především v Peru. Pokud se do Peru chystáte, budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat.

 

Ročenka v tištěné podobě je již k dispozici na sekretariátu, stavte se pro ni. Distribuce na jednotlivce probíhat nebude, ale postupně ji budeme rozesílat na lezecké stěny, skialpinistické a lezecké závody atp.

 

Předsedové oddílů mohou Ročenky pro svůj oddíl objednat e-mailem na adrese radana.plevkova@horosvaz.cz. Ideální by samozřejmě bylo, pokud bychom si je mohli předat na Valné hromadě ČHS 21. 3. 2020 v Praze na Strahově. Pošlete nám počet kusů, které máme pro váš oddíl připravit. Pokud víte, že se na VH nedostavíte, můžeme zaslat Ročenky poštou, potom uveďte přesnou adresu.

 

Ročenky z předchozích let jsou na stránce Ročenky ČHS.

 

Radana Plevková, ČHS