Proběhla volební valná hromada IFSC

26. 04. 2021 | Rubrika: O ČHS

Ve dnech 23.-25. 4. probíhala volební valná hromada IFSC, vždy odpoledne formou videokonference.

VH IFSC 2021foto: Giorgio Perottino/IFSC

První den zahájil vstup od Thomase Bacha, presidenta IOC. Na programu prvního dne byla především finanční agenda, schvalování hospodaření a rozpočtu na rok 2021.

Druhý den probíhaly zprávy o přípravách na LOH 2021 v Tokiu a na  LOH 2024 v Paříži i 2028 v Los Angeles, kterých se má sportovní lezení zúčastnit. Dále byly prezentovány přípravy a plány na rozvoj Paraclimbingu, který by měl být součástí Paralympiády v roce 2028, zprávy odborných komisí a Kontinentálních organizací IFSC. Byl zde prezentován i nový princip, podle kterého bude hodnocena kombinace lezení na obtížnost a boulderingu na LOH 2024 v Paříži. Výsledky dvou soutěžních disciplín se už nebudou mezi sebou násobit jako v Tokiu, ale dosažený výsledek v každé disciplíně se přepočte na body s maximem 100 (např. v obtížnosti bude 100 bodů odpovídat TOP ve finále, výpočet bodů bude ještě upřesněn) a body se za obě disciplíny sečtou.

Třetí den byl věnován volbám členů nového Boardu IFSC, kde na většinu volených pozic byl navržen jen jeden kandidát, pouze na pozice dvou vicepresidentů byli kandidáti 3. Volby proběhly pomocí webové aplikace, za dohledu notáře.

Presidentem IFSC byl zvolen stávající president Marco Maria Scolaris. Generálním sekretářem byla zvolena Debra Gawrych z USA, která tuto funkci zastávala i v předchozím období, stejně jako zvolený vicepresident Kobinata Toru z Japonska. Druhým vicepresidentem se nově stal Wolfgang Wabel z Německa, dosavadní president IFSC Europe. Třetí kandidát Niels Glatthard ze Švýcarska, který je současně i výkonným ředitelem UIAA, nezískal ve volbách potřebný počet hlasů. Pátým členem Boardu se zodpovědností za finance se stal Pierre You z Francie, který do začátku dubna 2021 zastával funkci presidenta francouzské národní federace FFME.

Oficiální tiskovou zprávu IFSC si v angličtině můžete přečíst zde.

J. Bloudek, ČHS