Přestavba Chaty pod Rysy ve Vysokých Tatrách

01. 09. 2011 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (4)

Přestavba Chaty pod Rysy ve Vysokých TatráchPřestavba Chaty pod Rysy ve Vysokých Tatrách

V rámci jednání výkonného výboru, které se konalo na konci srpna v Adršpachu, jsme se sešli s předsedou James Igorem Kollerem. Igor nás informoval o tradičním setkání slovenských horolezců THT James, které se uskutečnilo v polovině srpna, a podle výpovědí organizátorů i účastníků se velmi povedlo.

Nejvíce času ale bylo věnováno informacím o přestavbě Chaty pod Rysy. Přestavba zahájená v červnu loňského roku pokračuje, ale v důsledku deštivého a chladného léta ne tak rychle, jak by si její spolumajítelé (James a KST) přáli. Největším problémem je, podle známého rčení, že "peníze jsou až na prvním místě", financování. Rozpočet přestavby je 516.805 EUR a podílí se na něm nejen zdroje spolumajitelů chaty, ale i státní dotace. Jedním z významných finančních zdrojů by měl být výnos z prodeje mimořádných známek James, které jsou nabízeny v hodnotách 5, 10, 20 a 50 EUR. Tyto známky jsou k dispozici i na sekretariátu ČHS, kde je lze platit v Kč, a proto znovu vyzýváme všechny, kdo mají rádi Tatry, aby se k podpoře přestavby této nejvýše položené chaty připojili. Podrobné informace o mimořádných známkách jsou v rubrice Zboží a služby pro členy.

Přestavbu chaty můžete podpořit i netradičním způsobem, který nabízí "chatár" Viktor Beránek pod názvem "Miesto na peci vaše meno na peci". Pokud výstavbu pece na chatě připojíte, můžete získat, v závislosti na výši podpory, doživotní poukaz na slevu na "nejlepší čaj vo vesmíre", slevu na ubytování a dokonce doživotní právo spát na této peci... Takové nabídky se neodmítají. Informace o průběhu přestavby včetně fotek jsou k dispozici na webu James. Předem díky všem, kdo přestavbu chaty podpoří.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(4)