Pojištění pro členy ČHS v roce 2014

09. 12. 2013 | Rubrika: O ČHS

Členové ČHS budou moci v roce 2014 využít několik druhů pojištění:

Všichni členové ČHS budou opět úrazově pojištěni, pojištění bude platit stejně jako v předchozích letech na organizovaných akcích. Pojištění je automatickou součástí členství v České unii sportu a tedy i v ČHS, na základě rámcové smlouvy mezi Českým olympijským výborem a pojišťovnou VZP.

Členové ČHS s platným průkazem ČHS si budou moci opět zakoupit cestovní pojištění kryjící horolezectví a obdobné aktivity a zahrnující pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb včetně záchranných prací. Podmínky i ceny jsou stejné jako dosud. Pojištění je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a pojišťovnou UNIQA, lze je objednat jen prostřednictvím ČHS.

Na trenéry, cvičitele apod. se bude vztahovat pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu, které je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi Českým olympijským výborem a pojišťovnou Kooperativa. Pojištění platí pouze na území ČR a na uvedené činnosti se vztahuje automaticky, není třeba je objednávat.

Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu bude k dispozici i pro instruktory ČHS s platnou kvalifikací. Toto pojištění, poskytované na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a Českou podnikatelskou pojišťovnou, platí i pro zahraničí. Pojištění zařizuje ČHS, nelze je individuálně objednat.

Členové reprezentačních družstev a jejich doprovod budou moci nově využít cestovní pojištění zahrnující kromě léčebných výloh i pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu a úrazové pojištění. Pojištění je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi Českou unií sportu a pojišťovnou UNIQA. Pojištění pro jednotlivé zahraniční cesty bude zařizovat sekretariát ČHS ve spolupráci s předsedy dotčených komisí.

Všichni členové ČHS i jejich rodinní příslušníci mohou využít slevu na cestovní pojištění, které nabízí členům České unie sportu Evropská cestovní pojišťovna. Cestovní pojištění se slevou lze objednat výhradně prostřednictvím webu.

Podrobné informace naleznete na našem webu na stránce Pojištění. Pokud budete mít dotazy, obraťte se na sekretariát ČHS - info@horosvaz.cz.

B. Valentová, tajemnice