Pojištění pro členy ČHS v roce 2012

08. 11. 2011 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (5)

Členové ČHS mohou v roce 2012 opět využít cestovní pojištění u pojišťovny UNIQA a úrazové pojištění u Pojišťovny České spořitelny, která jsou poskytována na základě rámcových smluv uzavřených mezi ČHS a pojišťovnou Uniqa, resp. Pojišťovnou ČS.

Obě pojištění jsou určena členům ČHS, kteří si uhradí členský příspěvek na rok 2012.

Cestovní pojištění je určeno pro zahraniční cesty a vztahuje se, kromě běžných aktivit, také na horolezectví, vysokohorskou turistiku, skialpinismus, vodácké sporty. jeho součástí je také plnění v případě záchranných prací, tj. horská služba, vrtulník apod.

Úrazové pojištění se vztahuje na úrazy vzniklé při horolezectví, s tím, že plnění je poskytováno pouze v případě smrti a trvalých následků úrazu.

Podmínky obou druhů pojištění a postup při jejich objednávání je stejný jako v roce 2011, podrobnosti naleznete v rubrice Pojištění.

Upozorňujeme, že v roce 2012 pravděpodobně nebude k dispozici úrazové pojištění u pojišťovny Kooperativa. Rámcová smlouva mezi ČSTV a pojišťovnou Kooperativa, na základě které byli členové ČHS a ostatních sportovních svazů sdružených v ČSTV automaticky pojištění, byla k 1.1. 2012 vypovězena, neboť ČSTV nemá v současnosti finanční prostředky na úhradu pojistného. Pokud se situace změní, budeme vás ihned informovat.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(5)