Facebook

Český horolezecký svaz

Shromáždění IFSC 2020

Shromáždění IFSC 2020
19. 11. 2020 | Rubrika: O ČHS

Ve dnech 13.-14. 11. 2020 proběhlo šestnácté plénum Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC), původně plánované na březen 2020. Vzhledem k okolnostem se setkání konalo online formou a přítomni byli delegáti více než 60 národních svazů/federací, včetně předsedy ČHS Jana Bloudka.

 

1. den

Úvodní slovo měl prezident Mezinárního olympijského výboru (IOC), který všem vyjádřil podporu a uznání za úspěšné překonání výzev způsobených pandemií COVID-19.

 

Shromáždění s konečnou platností odsouhlasilo rozhodnutí Výkonné rady o zařazení šesti nových členských federecí do IFSC. Jedná se o Sport Climbing Fiji (SCF), Uganda Sport Climbing Federation (USCF), Malta Sport for All (MSFA), Mauritius Sport Climbing Federation (MSCF), Nepal Climbing Sport Association (NCSA), Saudi Climbing and Hiking Federation (SACHF). Své členství v roce 2021 ukončí rakouský Österreich Alpenverein (OAV), Fiji Mountaineering and Climbing Association (FMCA) a Nepal Mountaineering Association (NPA), které budou nahrazeny novými federacemi SCF a NCSA

IFSC představila strategický plán pro období 2020 - 2028.

Klíčovými cíli pro toto období jsou:
Propagace sportovního lezení prostřednictvím udržitelných akcí

Rozvoj sportovního lezení
Posílení členské základny
Zvýšení povědomí o značce IFSC
Globální propagujte sportovního lezení

 

Mistrovství světa IFSC v lezení a paralezení bude v roce 2023 pořádat město Bern (Švýcarsko). Rozhodlo o tom hlasování během prvního dne shromáždění. Dalšími kandidáty byla města Soul (Korea) a Chongqing (Čína).

 

2. den

Druhý den zahájil prezident Sdružení letních olympijských mezinárodních federací (ASOIF) Ricci Bitti. Ve svém video pozdravu vyjádřil potěšení ze zařazení sportovního lezení mezi olympijské sporty v Tokiu.

 

Hlavním tématem byl nově vytvořený paralezecký výbor a jeho schválení.

Mezi členy výboru jsou dva zástupci z řad sportovců, dva trenéři, dva odborníci a jeden stavěč specializovaný na stavění paralezeckých cest.  

 

Sedmnácté shromáždění IFSC se bude konat v Paříži v dubnu 2021.
 

 

M. Košatková, ČHS