Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Lezení pro každého - ohlédnutí za akcí pro veřejnost na Zličíně

Lezení pro každého - ohlédnutí za akcí pro veřejnost na Zličíně
09. 11. 2018 | Rubrika: O ČHS, RSS - iSport.cz

V posledním říjnovém týdnu jsme uspořádali lezeckou akci pro širokou veřejnost, která se nesla v duchu hesla Climbing for everybody - Lezení pro každého.

.

 

Akce proběhla 25. - 31. října v Metropoli Zličín a příležitost vyzkoušet si lezení zde dostal opravdu každý zájemce o lezecký sport. Byly připravené dvě cesty v kolmém profilu a byly postavené tak, aby byly dostupné i těm, kteří si přišli lezení vyzkoušet opravdu poprvé v životě, stejně tak i malým dětem.

 ..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po víkendu, kdy v Metropoli proběhlo Mistrovství ČR v lezení na obtížnost, a tedy na období podzimních prázdnin, pak byla navíc postavena další cesta na závodním, tedy již celkem převislém profilu. Ta už byla samozřejmě náročnější.

.

Naším cílem bylo přiblížit lezení zájemcům o aktivní trávení volného času a nechat je vyzkoušet si, co tento sport obnáší, bez nutnosti návštěvy lezeckého centra a s tím spojených nákladů na vstupné, instruktora či zapůjčené vybavení. Celkem si takto zalezlo kolem pěti set zájemců.

 

Nebyly nutné žádné předchozí zkušenosti, bezpečné jištění zajistili instruktoři převážně z Lezecké stěny Ruzyně a berounského horolezeckého oddílu. A ani vlastní vybavení - o zapůjčení se zase postaral RockPoint. Celá akce se uskutečnila díky finanční spoluúčasti projektu Evropské unie - Erasmus+ "Climbing for everybody".

 

..

projekt EU Erasmus+ č. 2015-3351/001-001

.

Kdo se nedostal na Zličín, bude mít možnost v Lanškrouně. Začátkem prosince proběhne podobná akce před Mistrovstvím ČR v boulderingu.

 

Radana Plevková