Od 1.5. je povoleno lezení v Adršpašsko-Teplických skalách

30. 04. 2009 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (4)

Rozhodnutí o povolení lezení v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko - Teplické skály nabývá zítra, tj. 1.5. 2009,  právní moci.

Termín 1. května se podařilo dodržet díky tomu, že ČHS oslovil všechny účastníky správního řízení, tj. příslušné obce, Lesy ČR a Východočeskou pobočku České společnosti ornitologické, se žádostí o vzdání se na práva odvolání, a této žádosti bylo ve všech případech vyhověno. Pokud by ČHS tento krok neučinil, nabylo by Rozhodnutí právní moci až v pondělí 4.5.

Časový skluz, který v celém řízení nastal, nebyl zaviněn ČHS, neboť ČHS podal žádost o povolení lezení včas, bezprostředně po skončení platnosti předchozí výjimky. Zdržení nastalo v důsledku rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, které dlouho poté, co žádost ČHS obdrželo, rozhodlo o přesunutí celé věci do kompetence SCHKO Broumovsko, které se v důsledku toho také ocitlo v časové tísni.

Jménem ČHS prosím všechny, kdo se chystají v této oblasti lézt, aby se seznámili s celým zněním tohoto Rozhodnutí, které je uveřejněno na webu Skalní oblasti, a aby stanovené podmínky respektovali a chovali se šetrně k přírodě. Zejména upozorňuji, že v některých oblastech Adršpašsko-Tepických skal je povoleno lezení až od 1.7.!

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(4)