Nové přírůstky do knihovny ČHS

15. 01. 2014 | Rubrika: O ČHS, Tradiční skialpinismus

Do knihovny ČHS přibyly další nové knihy, tentokráte hlavně pro skialpinisty a pro ty, kdo se chtějí blíže seznámit s problematikou lavin v horách. Knihy byly zakoupeny z tzv. vázaných prostředků subkomise tradičního skialpinismu, jejíž členové nové přírůstky do knihovny vybrali.

Nové skialpinistické průvodce

• Freeride in Dolomity -  freeridové sjezdy v oblasti Dolomit (Versante Sud, 2009, 448 stran, italsky a anglicky)
  • Scialpinismo in Tirol - skialpinistické túry v Tyrolích (Versante Sud, 2007, 337 stran, italsky a anglicky)
  • Skitourführer Österreich, Band 1 - skialpinistický průvodce s nejkrásnějšími túrami od oblasti Grooglockneru po Vídeň, vč. DVD (Alpinverlag Jentzsch-Rabl, 2011, 462 stran, německy)
  • Skitourenführer Tirol - skialpinistický průvodce s nejkrásnějšími túrami od Kitzbühelu po údolí Sellrain, vč. DVD (Alpinverlag Jentzsch-Rabl, 2011, 382 stran, německy)

Nové  knihy o skialpinismu a lavinách, mapy

• Backcountry Skiining - Skills for Ski Touring and Ski Mountaineering -  kompletní informace o skialpinistické výstroji a výzbroji, o pohybu v horách, skialpinistických technikách apod. včetně lavin, záchranných technik (The Mountaineers Books, 2007, 339 stran)
  • The Avalanche Handbook - podrobné informace o lavinách a faktorech, které způsobují jejich vznik, posuzování lavinového rizika, záchrana (The Mountaineers Books, 2006, 342 stran)
  • Staying Alive in Avalanche Terrain -  podrobné informace o lavinách a faktorech, které způsobují jejich vznik, posuzování lavinového rizika, záchrana (The Mountaineers Books, 2007, 285 stran)
  • Avalanche Book - A Guide to Staying Safe in Avalanche Terrain - jednoduchý průvodce s ilustracemi jak posoudit lavinové nebezpečí (Falcon Guides, 2012, 87 stran)
  • Snow Sense - A Guide to Evaluating Snow Avalanche Hazard - stručné informace o typech lavin, faktorech ovlivňujících jejich vznik, rozhodovací kroky apod. (Alaska Mountain Safety Center, 2011, 132 stran)
  • Alpenvereinkarten Digital - der Ostalpen (OEAV, DAV)

Nové knihy i DVD s mapami si můžete zapůjčit za obvyklých podmínek v knihovně ČHS.

B. Valentová, tajemnice