Německý a rakouský horolezecký svaz zpět v UIAA

08. 10. 2013 | Rubrika: O ČHS

Na generálním zasedání UIAA, které se konalo 5. října 2013 ve Švýcarsku, se členem této mezinárodní horolezecké federace opět stal německý alpský spolek - Deutsche Alpenverein (DAV) a rakouský alpinistický svaz - der Verband Alpine Vereine Österreichs (VAVÖ). Jejich žádost o opětovné přijetí do UIAA byla jednomyslně schválena.

Podle vyjádření presidentů těchto svazů i presidenta UIAA Fritse Vrijlandta vedla k rozhodnutí znovu požádat o začlenění do UIAA především jejich důvěra v nynější činnost UIAA, která vychází ze Strategického plánu na období 2012 - 2016.

podrobnosti na webu UIAA

Oba horolezecké svazy vystoupily z UIAA v roce 2008, na protest proti tehdejšímu směřování UIAA. Spolu nimi opustil UIAA v roce 2008 také rakouský alpský spolek (Österreichische Alpenverein - OEAV), který o obnovení členství v UIAA zatím nepožádal.

B. Valentová, tajemnice ČHS