Facebook

Český horolezecký svaz

Návrh Pravidel lezení v pískovcových skalních oblastech v Čechách

04. 03. 2007 | Rubrika: O ČHS, Správa skalních oblastí | Komentáře (0)

Vážená lezecká veřejnosti,

v příloze vám předkládáme k vyjádření Pravidla lezení v pískovcových skalních oblastech v Čechách. Návrh zpracovala pracovní skupina zřízená při CVK.

Nový návrh byl vypracován spolu s Pravidly lezení ve skalních oblastech České republiky a vědomě jsme se snažili o to, aby jejich společné části byly podobné, samozřejmě s přihlédnutím k některým specifikám.

Velké rozdíly jsou v částech, které se týkají vlastního sportovního lezení, stupnic obtížnosti a prvovýstupů. Zde jsme dali přednost tradici a snažili se ponechat to, co v těchto pravidlech vždy bylo. K dispozici jsme měli i Saská pravidla lezení a pokusili se k nim přiblížit. Z toho důvodu má tento návrh více jak dvojnásobný počet stran proti Pravidlům lezení ve skalních oblastech České republiky.

V pravidlech byl ponechán zákaz používání magnesia a jiných podpůrných prostředků. Tento zákaz z nich bude odstraněn pouze v tom případě, že o tom rozhodne nadcházející valná hromada. Každý člen ČHS má právo navrhnout, aby se o tom hlasovalo. Hlasovat by se mělo pouze o vypuštění tohoto zákazu a ne o celých pravidlech.

Své připomínky a podněty můžete zasílat na elektronickou adresu Centrální vrcholové komise vrcholovakomise@horosvaz.cz do 18.3.2007.

Po vyhodnocení vašich připomínek bude zpracován konečný návrh, který bude předložen VV ke schválení.

Jiří Rosol,
Centrální vrcholová komise

Přílohy:

Pravidla lezení v pískovcových skalních oblastech v Čechách 93.5 KB

Definice základních pojmů k Pravidlům lezení v pískovcových skalních oblastech v Čechách 35.5 KB

 

| Komentáře(0)