Mistrovství světa v lezení na umělé stěně

01. 07. 2009 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Mistrovství světa v lezení na umělé stěně

Aktualizace 8.7.

Na MS v Číně se naši reprezentanti  v lezení na umělé stěně rozhodně neztratili. Největším úspěchem bylo stříbro Adama Ondry v lezení na obtížnost, přičemž sahal i po metě nejvyšší; určitě závdavek do budoucnosti. Ve stejné disciplíně startoval po vleklém zranění i Tomáš Mrázek, který skončil na 18.místě. Jediná žena v týmu, Lucie Hrozová, těsně nepostoupila do semifinále, když skončila dvacátá sedmá.

Sourozenci Hrozovi ale reprezentovali zejména v rychlosti, kde se závodilo na deseti a patnáctimetrové trati. Úspěšnější Libor si odvezl z "desítky" osmou pozici, na "patnáctce" skončil na skvělém šestém místě. Lucie Hrozová obsadila šestnácté, resp. čtrnácté místo.

Všem reprezentantům děkujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.

Petr Resch

Aktualizace 7.7.

Adam Ondra vybojoval v lezení na obtížnost 2. místo a stal se vicemistrem světa. Gratulujeme!

Ve dnech 30.6.-5.7. 2009 probíhá v čínském městě Xining MS v lezení na umělé stěně. Z našich reprezentantů se na mistrovství představí Lucie Hrozová (obtížnost a rychlosti), Tomáš Mrázek (obtížnost), Adama Ondra (obtížnost) a Libor Hroza mladší (rychlost).

Program MS:

• 30.6. kvalifikace boulderingu – bez české účasti
  • 1.07. kvalifikace a finále rychlosti na 10 metrů mužů i žen, za ČR Lucie Hrozová a Libor Hroza
  • 2.07. kvalifikace lezení na obtížnost, za ČR Lucie Hrozová, Tomáš Mrázek a Adam Ondra
  • 3.07. odpočinkový den, doplňkový program, např. skoky
  • 4.07. semifinále a finále boulderingu mužů a semifinále a finále obtížnosti žen, kvalifikace a finále žen rychlosti na 15 metrů
  • 5.07. semifinále a finále boulderingu žen a semifinále a finále obtížnosti mužů, kvalifikace a finále mužů v rychlosti na 15 metrů

Aktuální informace z mistovství si můžete přečíst na www.lezec.cz; prostřednictvím webu ČHS  vás budeme informovat o výsledcích v jednotlivých disciplínách.

Petr Resch, předseda Mediální komise

| Komentáře(0)