Informace z valné hromady ČSTV

06. 05. 2013 | Rubrika: O ČHS

V sobotu 27. dubna 2013 se konala Valná hromada ČSTV.

Hlavním bodem programu bylo schválení nových stanov této organizace. Ty jsou odrazem měnící se struktury českého sportu. V této struktuře stojí nově nejvýše Český olympijský výbor, který podle definovaného klíče zastupuje vzhledem k státní správě i mezinárodním organizacím celý tuzemský sport. ČSTV samotné se za poslední roky výrazně proměnilo a postupně se bude stávat jakousi servisní organizací, což reflektují i nové stanovy.

Nové vykročení symbolizuje i změna názvu organizace, kterou VH schválila: Česká unie sportu (ČUS). Název ČSTV je tak po dlouhých 65 letech minulostí. VH byl přítomen i prezident Miloš Zeman, který tak podpořil úsilí stávajícího vedení, jehož členem je i předseda ČHS Zdeněk Hrubý.

Petr Resch, 2. místopředseda ČHS