Informace o možnostech využití dotačních programů obcí a krajů

01. 07. 2010 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)
Informace k možnostem využití dotačních programů obcí a krajů

Jedním ze zdrojů, které by mohly být více využívány při financování činnosti ČHS, jsou dotační programy, které vyhlašují jednotlivé obce a krajePřípadné využití těchto zdrojů se týká především oddílů, sdružení oddílů nebo oblastních vrcholových komisí, neboť se jedná o programy, které jsou lokální či regionální.

Vyhlašovaných dotačních programů je poměrně hodně, ale těch, které lze použít na činnost ČHS, je pochopitelně málo. Přesto stojí za to občas se podívat, zda mezi dotačními tituly vašeho kraje nebo obce není takový, který by umožnil podpořit vaši činnost. Může se jednat o dotační programy zaměřené na volný čas, na sport, na ochranu přírody, s tím, že je možné je využít např. na uspořádání závodů, na úpravu lezecké oblasti apod.

Vzhledem k množství vyhlašovaných programů není v silách sekretariátu ČHS tyto programy monitorovat a poskytovat vám o nich aktuální informace. Proto vám nabízíme alespoň stručný text obsahující základní informace o dotačních programech a odkazy na webové stránky, kde jsou zveřejňovány informace o dotacích nabízených kraji - Dotace.pdf (dokument Adobe PDF)Dotace.pdf. Pokud nějaký vhodný dotační titul naleznete a budete jej chtít prostřednictvím ČHS využít, ozvěte se, budeme se snažit vám pomoci.

B. Valentová
| Komentáře(0)