Hospul CUP 2005

12. 12. 2005 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Letošní 6. ročník závodů v lezení na obtížnost a rychlost na umělé stěně se konal jako již tradičně v hale ústecké univerzity poslední neděli v měsíci listopadu. Naše v počátcích pouze oddílové závody se přes mega akci s mezinárodní účastí posunuly zpět na regionální úroveň s účastí především místních a přespolních z Libereckého kraje. O co méně hvězd o to více pohody. Tradiční sponzoři jako Montana, Horokupectví, Saltic, Město Ústí n.L., HUDY Sport nám zůstali nakloněni, tak jsme nemuseli ani omezit rozsah závodů ani rozsah velkoplošné  projekce a v podstatě ani hodnotu cen. Návštěvníků bylo okolo stovky a z toho 45 závodníků. Překvapivě silně byla zastoupena chlapecká kategorie 11-15 let, které vévodil Janoušek Jan stejně jako mužské kategorii pro změnu Janoušek Jiří taktéž z Hejnic. Mezi ženami bylo nutné uspořádat superfinále pro velký počet topů. V superfinále zvítězila na obtížnost Lucie Valšubová před Mistryní  ČR ( kategorie dívky A )  Editou Vopatovou ( HUDY, HOSPUL ), která zavodila stejně jako ostatní juniorky záměrně za ženy. Mezi nejmladšími dívkami do 11 let vyhrála Kristýna Hudečková ( HUDY ). Nejmladší závodnici bylo 7 let a nejstaršímu závodníkovi – nestoru ústeckého lezení Jaromíru Radovi  73 let. Mezi veterány byl téměř 30 let věkový rozdíl, které nebyl úměrný výkonnosti. Cesty stavil jako tradičně Patrik Černý z USK Slávie Ústí. Závody byly jako vždy bez jinak běžné izolace.