Hospodaření ČHS za 1. čtvrtletí 2015

29. 04. 2015 | Rubrika: O ČHS

Připravili jsme podrobně členěné vyúčtování hospodaření ČHS za období od 1. ledna do 31. března 2015. Jedná se o pravidelný report, který budeme zveřejňovat za každé následující čtvrtletí. Jeho cílem je zlepšit transparentnost nakládání s financemi ČHS. Proto jsme zvolili podrobnější členění, než které předkládáme valné hromadě. Jednotlivé zprávy o hospodaření budou k dispozici v rubrice Hospodaření ČHS.

Reporting za 1. čtvrtletí 2015 (dokument Adobe PDF)Reporting za 1. čtvrtletí 2015

Vytvoření reportu předcházelo nové nastavení účetní osnovy a propojení účetnictví s inteligentní reportingovou aplikací, která umožňuje vytváření nejrůznějších finančních pohledů. V praxi to znamená, že budeme mít mnohem lepší kontrolu nad financemi ČHS. Dosavadní postup založený jen na základním účetnictví byl podstatně méně flexibilní a údaje, důležité pro finanční řízení, jsme často dostávali až se zpožděním. Celý systém je nastavený tak, že se report generuje automaticky a před čtvrtletní uzávěrkou bude mít každý, kdo je odpovědný za nějakou část financí, možnost zkontrolovat správnost svých údajů.
Díky novému nastavení mají přímý online přístup ke všem účetním detailům i členové revizní komise.
Podobný online přístup chystáme i pro předsedy jednotlivých odborných komisí, kteří tak získají lepší přehled nad svojí částí rozpočtu.

Nejedná se o definitivní verzi, předpokládáme, že u některých položek ještě dojde k dalšímu upřesnění nebo doplnění. Díky poměrně hektickému dokončování se report také o pár dnů opozdil, dále předpokládáme zveřejňování ke 25. dni po datu čtvrtletní uzávěrky.

Přestože předkládané vyúčtování vypadá poměrně jednoduše, je za ním schováno hodně práce.
Chtěl bych poděkovat především Michalu Všetečkovi z revizní komise, bez jehož odborné pomoci bychom nový systém těžko zprovoznili. Velký kus práce odvedl ekonomický místopředseda Šimon Budský a účetní Dagmar Votrubová. Všem patří velký dík, protože tento dlouhodobý úkol už před sebou tlačíme od poloviny minulého roku a je dobře, že se ho spojeným úsilím podařilo dokončit.

Honza Bloudek, předseda ČHS