Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Honza Polák zemřel

Honza Polák zemřel
15. 10. 2013 | Rubrika: Alpinismus, O ČHS

Na následky tragického pádu na skalách v Jickovicích zemřel v sobotu při transportu do nemocnice bývalý reprezentant a stávající předseda komise nesoutěžního horolezectví a skialpinismu ČHS Honza Polák.

 

K pádu, který měl tak fatální důsledky, došlo v sobotu 12. října 2013 v pozdně odpoledních hodinách. Příčinou pádu byla chvilková ztráta rovnováhy při příchodu ke slaňovacímu borháku exponovaným terénem.

Letos padesátiletý Honza Polák patřil k známým osobnostem nejenom pražského horolezectví a horolezeckého života. Neúnavný a vždy usměvavý organizátor, známý horolezecký publicista a fotograf, dlouholetý šéfredaktor časopisu Lidé a Hory, bývalý člen lezecké repre a později trenér, instruktor horolezectví a svazový bafuňář, který v poslední době působil na pozici předsedy komise nesoutěžního horolezectví a skialpinismu Českého horolezeckého svazu. 

Opustil nás pan Horolezec; dobrý chlap, kamarád. Requiescat in pace!

 

 

R. Plevková, sekretariát, s použitím částí textu Tomáše Franka

 

Krátká videovzpomínka na Honzu, od Petra Jandíka: http://www.youtube.com/watch?v=KbYZst5OxxI

 

Popis neštěstí a vzpomínka na horyinfo.cz: http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2013100020&nazevclanku=tragicka-nehoda-v-jickovicich , autor Petr Jandík