Festival Hory a mesto 2007

05. 04. 2007 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Radi by sme vás všetkých týmto pozvali na festival Hory a mesto 2007, ktorý sa uskutoční v Palace Cinemas a v Auparku budúci týždeň od štvrtku 12.4. do nedele 15.4. Podrobný program je k dispozícii na www.horyamesto.sk.

Hlavným hosťom festivalu je Alain Robert, francúzsky Spiderman, s prednáškou a filmami „7 životov pavúčieho muža“ vo štvrtok 12.4. o 19:00. Ďalšími hosťami sú Klem Loskot, rakúsky skalný lezec a deep water sólovač s prednáškou „Emočné krajinky“ (14.4. o 20:00); Tomáš Mrázek z Česka, majster sveta v športovom lezení, s partnerkou Helčou Lipenskou, lezkyňou a trénerkou (v sobotu 14.4. o 20:00 spolu s Klemom Loskotom); Ivan Gálfy, otec českého a slovenského himalájizmu (v piatok 13.4. o 20:00); legendárny český lezec Jidro „Hudy“ Hudeček (v piatok 13.4. o 20:00 spolu s Ivanom Gálfym); český vodák a filmár Petr Kašpar a slovenský klasik-karikaturista Ivan Bajo.

Na programe je premietanie 45 horských filmov z 9 krajín (11 filmov je zo Slovenska). Filmy sú delené do sekcíí VODA, SKALA, VZDUCH, ZEM, HORSKÉ BICYKLE, SHEH, ENVIRO, a FENOMÉN:VLK.

V rámci Cestovateľských klubov „Ako chutí svet“ bude prednášať a premietať 29 slovenských a českých cestovateľov, ktorí divákov svojim rozprávaním, zábermi a filmami zavedú do skutočne všetkých kútov sveta.

Hory a mesto sa vracia k rozširenému vydaniu festivalových seminárov: v piatok 13.4. seminár „Zážitkové vzdelávanie“; v sobotu 14.4. seminár „Filmovanie a fotenie v horách“ s Pavlom Breierom, Paľom Pekarčíkom a Ľudom Hičárom; a v nedeľu 15.4. seminár „Tréning športového lezca“ s Tufim Tefelnerom, Ivanom Bražinom, Tomášom Mrázekom, Helčou Lipenskou, Rosťom Tomancom a Marekom Trávničkom.

Hlavnými sprievodnými podujatiami je 2. kolo Slovenského pohára v lezení na obťažnosť (v sobotu 14.4.), autorské výstavy fotografií (Miki Barlok, Jaro Kupčo, Šaňo Luczy, Ivan Bajo, Red Bull Illume, a výstava fotosúťaže Hory a mesto), akcie v lanovom centre Liana au Park a mini-veľtrh vystavovateľov.

Lístky budú v predaji od 10.4. v pokladniach Palace Cinemas v cene od 69 do 129 SK (podľa prezentácie).

Ostatné info je na www.horyamesto.sk.

Tešíme sa na vašu účať! Ak máte otázky alebo nejasnosti, ozvite sa.

Alan Formanek

alan@horyamesto.sk