Dotace MŠMT na údržbu a provoz sportovních zařízení na rok 2013

07. 09. 2012 | Rubrika: O ČHS

Informace pro tělovýchovné jednoty a sportovní kluby o dotacích Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na údržbu a a provoz sportovních zařízení - Program IV

• Dotace z tohoto programu jsou určeny tělovýchovným jednotám, sportovním klubům a dalším občanským sdružením působícím v oblasti sportu, které mají ve svém vlastnictví, výpůjčce nebo dlouhodobém pronájmu sportovní zařízení, a toto zařízení provozují (dále "sportovní organizace").
  • Dotace jsou určeny na podporu udržování a provozování sportovních zařízení, technických prostředků, strojů a zařízení sloužících ke sportovní činnosti, a na podporu a udržování sportovních zařízení sloužících k přípravě reprezentantů a sportovních talentů.
  • Zařízení, technické prostředky a stroje musí být vždy ve vlastnictví, výpůjčce nebo dlouhodobem nájmu sportovních organizací. V případě nájmu nebo výpůjčky musí být vlastníkem zařízení obec nebo státní instituce a nájem nebo výpůjčka musí být nejméně na 10 let.
  • Podpora se poskytuje pouze do výše 60 % celkové hodnoty majetku a může být poskytnuta pouze do výše 70 % plánovaných nákladů na údržbu.
  • Sportovní organizace, které chtějí dotaci na provoz a údržbu víceúčlových zařízení, musí podat žádost prostřednictvím střešní organizace, tj. např. ČSTV. Podání žádosti prostřednictvím národního sportovního svazu není oproti loňskému roku možná!
  • Sportovní organizace, které chtějí dotaci na provoz jednoúčelových zařízení, podávají žádost o dotaci výhradně prostřednictvím národních sportovních svazů.

Český horolezecký svaz přijímá žádosti od sportovních organizací, které mají zájem o dotace na údržbu a provoz jednoúčelových zařízení, která patří do odvětví horolezectví (zejména umělé lezecké stěny).

Sportovní organizace, které chtějí prostřednictvím ČHS o dotaci požádat, musí svoji žádost včetně veškeré požadované dokumentace zaslat elektronicky na sekretariát ČHS, a to nejpozději do pátku 21.9. 2012.

Pro žadatele o dotaci z Programu IV platí tyto podmínky:

• žádost musí být zpracována na předepsaném formuláři a musí být vyplněna ve všech bodech, včetně příslušné tabulky,
  • žadatel musí vést podvojné účetnictví ve smyslu zákona č. 563/1991 Sb., a vedení podvojného účetnictví musí prokázat čestným prohlášením,
  • žadatel musí spolu se žádosti předložit kopii stanov, kopii potvrzení o přidělení identifikačního čísla (IČ), kopii smlouvy o zřízení běžného účtu, doklad o vlastnictví budovy, pozemku (aktuální výpis z katastru nemovitostí ne starší 3 měsíců) a to i v případě nájmu, výpůjčky, kopii platné smlouvy o nájmu, výpůjčce.

Podrobné informace včetně formulářů naleznete webových stránkách MŠMT a níže v tomto článku.
V případě nejasností se můžete obrátit na sekretariát ČHS, kde má dotace na starosti paní Homolková (296 118 207; ladislava.homolkova@horosvaz.cz).
Žádost o dotaci včetně všech příloh je na sekretariát ČHS třeba zaslat nejpozději do 21.9.2012!

Dokumenty k dotačnímu programu č. IV:

B. Valentová, tajemnice ČHS