Facebook

Český horolezecký svaz

Podpora oddílů a COVID - SPORT 2

Podpora oddílů a COVID - SPORT 2
09. 11. 2020 | Rubrika: O ČHS, Síť mládežnických klubů

Aktualizace 9.11.2020:

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Národní agenturou pro sport vyhlásilo níže avizovaný dotační program COVID Sport II. 

Program je určen výhradně na podporu podnikatelských subjektů v oblasti sportu. Část A je zaměřena na podporu vybraných kolektivních sportů a jejich nejvyšší soutěže, část B je zaměřena na kompenzaci marně vynaložených nákladů sportovních akcí, jejichž pořadatelem měl být podnikatelský subjekt, a které se měly konat v době od 12.3. do 312.7.

Žádosti o dotace je možno podávat od 12.11. do 7.12.2020.

Podrobné informace na webu MPO.

Rozšíření programu, o které usilovala Česká unie sportu a řada sportovních svazů včetně ČHS, se bohužel nepodařilo. 

 

---------------------------------------------------------------------------

Jsme si plně vědomi, že složitá situace, ve které se momentálně všichni nacházíme, má negativní dopad také na činnost sportovních oddílů.

 

Vláda schválila program COVID – Sport 2. Má podpořit podnikatele ve sportu, konkrétně sportovní soutěže a sportovní kluby, které negativně ovlivnila pandemie koronaviru a s ní související mimořádná opatření. Vyřizovat žádosti bude Národní sportovní agentura (NSA) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu. (MPO)

 

Ze znění programu vyplývá, že budou podpořeny pouze sportovní kluby ligových soutěží vybraných sportovních odvětví. ČHS momentálně jedná s NSA o podmínkách programu a jejich možném rozšíření, které by umožnilo podporu lezeckým oddílům. 

 

M. Košatková, ČHS