Facebook

Český horolezecký svaz

Cestovní pojištění UNIQA na rok 2022

Cestovní pojištění UNIQA na rok 2022
23. 11. 2021 | Rubrika: O ČHS

I v roce 2022 si budou moci členové ČHS zakoupit celoroční cestovní pojištění UNIQA, které kryje horolezectví (bez omezení nadmořské výšky) a naprostou většinu outoorových, i rizikových sportů. 

 

Pojištění si mohou zakoupit členové mající členský průkaz na rok 2022, které bude možno objednávat od 1. prosince 2021, a to jen prostřednictvím ČHS; objednání tohoto pojištění na pobočkách UNIQA není možné. 

 

Pojištění zahrnuje léčebné výlohy, asistenční služby včetně záchrany (vrtulník, horská služba), úrazové pojištění (trvalé následky a smrt) a pojištění odpovědnosti

 

Limit pojistného plnění jsou 3 mil. Kč, resp. 7 mil. Kč v případě pojištění platného pro celý svět. 

 

Pojištění je stejně jako v předchozích letech k dispozici v několika tarifech:

- tarify pro cesty po Evropě / do celého světa

- tarify pro různé délky pobytů v zahraničí - 30/90/180 a 365 dnů (jedná se o dobu jedné cesty do zahraničí, počet cest není omezen)

- pro jednotlivce / rodiny (sleva pro partnera a děti do 18 let zdarma)

 

Základní, celoroční tarify lze v průběhu roku rozšířit (např. z Evropy na svět, nebo prodloužení délky pobytu), a to opakovaně, pro jednotlivé cesty. 

 

V reakci na zvýšení objemu pojistných událostí za rok 2021, který překročil 4,5 mil Kč a narostl zejména počet mimoevropských událostí s vysokým plněním, došlo pro rok 2022 u tarifů Svět k úpravě parametrů pojištění. Limit pojistného plnění se u tarifů Svět zvýšil ze 3 na 7 mil. Kč a jejich cena se kvůli tomu navýšila o 70%. Toto zvýšení se promítá i do připojištění v tarifech Svět.

 

Cena pojištění v základním tarifu Evropa 30 pro jednotlivce i rodinu zůstává beze změny, tj. stojí 785 Kč, resp. 1491 Kč. Další evropské tarify pro pobyt v zahraničí 90 a více dnů se mírně zvýšily - o 10%.

 

Z cestovního pojištění jsou kryty léčebné výlohy v případě onemocnění Covid-19 (vč. karantény z důvodu pozitivního výsledku tesu) a související náklady na ubytování a cestu zpět do ČR. Neplánované prodloužení pobytu v zahraničí z důvodu onemocnění Covid-19 je automaticky kryto prodlouženou dobou pojištění. Upozorňujeme, že pojištění neplatí v zemích, které Ministerstvo zahraničních věcí označilo jako země s extrémním rizikem nákazy! Nyní se jedná o země označené na tzv, vládním semaforu černě, viz MZV - Covid rozcestník

Před cestou si "vládní semafor" vždy zkontrolujte!

 

Nutnost zkontrolovat si  na webu MZV situaci v zemi, do níž míříte, je nutné i proto, že v některých "rizikových" destinacích nemusí pojištění plně fungovat. Podmínky pojištění jsou ale od roku 2022 pro naše členy příznivější, neboť se podařilo dojednat změkčení a upřesnění platnosti pojištění v zemích nebo regionech, které MZV označuje jako rizikové. Pojištění již lze sjednat do zemí, kam MZV nedoporučuje cestovat, avšak pojistitel není povinen poskytnou plnění za pojistné události, které byly způsobeny či ovlivněny situací, kvůli které nebylo cestování doporučeno. Znamená to, že pojišťovna poskytne plnění i v tzv. rizikové zemi, pokud půjde např. o pojistnou událost při horolezectví. 

Pojištění nelze i nadále sjednat do země, kterou MZV označí jako válečnou zónu!

 

Výše uvedené podmínky, a řada dalších, jsou obsaženy ve všeobecných pojistných podmínkách pojšťovny (VPP). Doporučujeme, abyste se s VPP před cestou do zahraničí dobře seznámili. Do textu VPP jsou červeně doplněny informace, které se vztahují na pojištění pro členy ČHS. 

VPP cestovní pojištění - výjimky pro ČHS od 1.1.2022

 

Dále upozorňujeme, že v případě pojistné události je třeba co nejdříve kontaktovat asistenční službu, která je k dispozici 24 hodin denně. V řadě situací je to dokonce povinné. 

Europe Assistance: +420 296 333 696.  

 

Podrobné informace včetně cen najdete na stránce Cestovní pojištění UNIQA

 


 

B. Valentová, ČHS