Bouldering pro veřejnost v Lanškrouně

14. 12. 2018 | Rubrika: O ČHS
Začátkem prosince jsme v Lanškrouně, těsně před chystaným RockPoint MMČR v boulderingu, zpřístupnili bouldering pro každého, kdo měl chuť si tento zajímavý a atraktivní sport vyzkoušet. Uspořádání akce se ujal horolezecký oddíl HK Lanškroun.
Bouldering_skola_2018-5
Bouldering pro každého v rámci projektu Evropské unie Erasmus+ „Climbing for everybody“ proběhl od pondělí 3. 12. až do čtvrtka 6.12. Osloveny byly lanškrounské firmy, sportovní oddíly a zejména školy, které přijaly pozvání v hojném počtu.
Bouldering_skola_2018-11
Lezlo se vždy od 8 do cca 15 hodin a během těch čtyř dnů se vystřídalo přibližně 30 skupin od prvních tříd až po střední školy. Každá skupina měla mezi 12 a 30 členy. Odpoledne patřila veřejnosti. Celkově si přišlo bouldering vyzkoušet na 500 účastníků.
Bouldering_skola_2018-14
Zájemcům se věnovali zkušení instruktoři z pořádajícího horolezeckého oddílu - Zbyšek Černohous a David Urbášek. Zbyšek měl připravené bouldery pro všechny věkové skupiny a kromě lezení se hrály i různé lezecké hry, které napomáhají zejména nejmladším zájemcům adaptovat se na lezecké prostředí.
Bouldering_skola_2018-10

Radana Plevková, sekretariát