Boganův memoriál - tradiční závod horolezců na běžkách

12. 02. 2013 | Rubrika: O ČHS

V sobotu 9. února se jel další, už 35. ročník Boganova memoriálu, závodu pražských horolezců na běžkách, který se tradičně koná v Jeseníkách v oblasti Kralického Sněžníku. Je to další z tradičních akcí, kterou Český horolezecký svaz letos finančně podpořil.

Závod je charakteristický tím, že velká část jeho trati nevede po upravených běžeckých stopách, ale terénem. Délky tratí se přizpůsobují sněhovým podmínkám. Letošní mužská trať  byla dlouhá zhruba 33 km a prověřila závodníky hned úvodním stoupáním na Sušinu (1326 m). Ženy běžely zhruba 27 km.

Letošního Boganova memoriálu se zúčastnilo 40 závodníků, takže účast byla o něco nižší než v předchozích letech. Vítězem mužské kategorie se stal Matěj Boháč , vítězkou ženské kategorie Šárka Tesková.

B. Valentová, tajemnice