Aktualizace - 23. MHFF Teplice nad Metují

18. 08. 2006 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (5)

(aktualizace)

Poslední srpnový víkend se koná tradiční festival horolezeckých filmů v Teplicích nad Metují. ČHS se také již tradičně sponzorsky podílí na jeho pořádání a proto srdečně zve všechny své členy (fandové si tam budou moci zakoupit jeho nášivky). Mezi soutěžními snímky se objeví film z písku o něco větších rozměrů než domácích, kteréžto svěží dílko počínajícího filmaře Ondry Beneše bych doporučovala rozhodně si nenechat ujít (Welcome to Jordan Mr., pátek od 20.00). Hodnotit ho mezi dalšími  soutěžními filmy bude mj. i zástupkyně VV, jinak známá himalájská horolezkyně Soňa Boštíková. Aby bylo více jasno mezi sokoly a lezci, můžete se přijít podívat na přednášku "Sokol hnízdí na skále – má, či nemá na mále", kterou pořádá SCHKO Broumovsko v sobotu od 14 hodin ve škole, takže odvážní mohou položit rovnou dotazy, proč si ve zdejší lokalitě na jaře nemohou lézti jak chtějí.

Alena Čepelková

Mezinárodní horolezecký filmový festival

24.8. – 27.8.2006, Teplice nad Metují

23. ročník

Letošní 23. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu zahájí vernisáž výstavy fotografií horolezce Adama Prázy ve čtvrtek 24. srpna. Loňský italský film The Conquest of K2 (Dobytí K2), který získal hlavní cenu festivalu mohou diváci shlédnout již při slavnostním zahájení v kině od 18 hodin a poté v dalších blocích ostatní loňské vítězné filmy.

Kromě promítání 33 soutěžních filmů v kině a jejich repríz v místní škole je připraven pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Besedy s horolezeckými osobnostmi jako je Igor Koller, Radek Jaroš a Pepe Piechowicz, Český pohár ve sportovním lezení v Boulderingu, Bufo Cross,běh Teplickými skalami- letos již 13. ročník.

Hostem festivalu je polský horolezec Piotr Pustelnik – přemožitel nejméně sedmi osmitisícovek. Představí se nám v besedě v neděli v dopoledních hodinách v kině a je také  členem mezinárodní poroty. Šéfem odborné poroty je předseda Slovenského horolezeckého svazu Pavol Vaško. Mezi další členy letos patří známý fotograf a člen Unie výtvarných umělců ČR (iaa aiap UNESCO) Jiří Hladík, režisér, scenárista dokumentárních a hraných filmů Rudolf Adler a ženskou část zastupuje česká horolezkyně Soňa Boštíková ( držitelka českého ženského horolezeckého výškového rekordu a přemožitelka dvou osmitisícovek).

V hudebním programu zazní koncerty skupiny Doctor P.P.,Vyhoukaná Sowa, Jauvajs, Mimesis a v duchu country – místní kapela Country & Blues Expres.

Losování diváckých kuponů s cenami a také divácká soutěž o nejlepší film zůstává i nadále. Kategorie filmů jsou zrušeny a jsou nahrazeny cenami – Cena za nejlepší dokument, Cena za nejlepší horolezecký film. Zůstává Hlavní cena festivalu a Cena města.

Kromě odborné poroty hlasují i diváci a vybírají nejlepší film a jeho autor pak získá  Cenu diváka - vyřezaného Boryše z dílny Petra Kysely. Diváci jsou také odměněni – po slavnostním ukončení na ně čeká před kinem sud piva.

Festival zakončí slavnostní předání cen a projekce vítězných filmů v neděli 27. srpna v kině.

Přijeďte v těchto srpnových dnech do Teplic nad Metují, nebudete litovat!

Program festivalu 95.5 KB
Program filmů - Kino.doc 36.5 KB