22. MHFF Teplice nad Metují

25. 04. 2005 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

MEZINÁRODNÍ   HOROLEZECKÝ  FILMOVÝ  FESTIVAL

25.8. – 28.8. 2005    Teplice nad Metují

22. ročník

Letošní  22. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu bude otevřen ve čtvrtek 25.8. v 17 hod. vernisáží výstavy horolezce Pavla Žofky.

Pro návštěvníky festivalu je připraven bohatý program. Kromě promítání soutěžních filmů od rána do pozdních hodin v kině a repríz v místní škole jsou připraveny i besedy se zajímavými hosty. Jedním z nich je čestný host festivalu -  anglický horolezecký zázrak Leo Houlding. Ve svých 25 letech si získal respekt mnoha horolezců světa. V roce 1996 se stal juniorským mistrem Velké Británie v lezení na obtížnost.

Dalším hostem je česká horolezkyně Dina Šterbová a zároveň předsedkyně mezinárodní odborné poroty. Svou účast v porotě přislíbil také Youri Baikowski (horolezec, filmař a zároveň ředitel festivalu v Moskvě), John Porter – anglický horolezec a ředitel festivalu v Kendalu, Ivo Hranický – český kameraman a režisér. Kromě poroty hlasují i diváci a vybírají nejlepší film, jehož autor pak získá cenu diváka. Diváci  jsou také odměněni – po skončení v neděli v kině na ně čeká sud piva.

Velkou událostí pro náš festival bude schůzka zástupců (ředitelů) 16 festivalů. Tyto festivaly včetně našeho jsou sdruženy v Mezinárodní Allianci pro horský film (International Alliance for Mountain Film). Cílem Aliance je společnými silami pozdvihnout, podpořit a zachovat horskou kinematografii.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program. V hudebním programu zazní na místním hřišti koncerty skupin – Laura a její tygři, Doga, Vyhoukaná sowa, Baťa & Kalábůf něžný beat, Uširváč (Hudba Praha revival) a další kapely.

Ve sportovním programu nebude chybět  BUFO CROSS – 12. ročník  nedělního  Běhu Teplickými skalami, 2 ročník SPEED  TRIAL – závod horských kol přes překážky a letošní novinka lezeckých závodů – BOULDERING.

Festival bude zakončen v neděli slavnostním vyhlášením výsledků a projekcí vítězných filmů.

Marie Jirmannová, ředitelka festivalu

| Komentáře(0)