22. MHFF Teplice nad Metují

29. 08. 2005 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Už po dvaadvacáté si poslední srpnovou neděli  prožili místní obyvatelé Teplic nad Metují zvláštní směsici úlevy a smutku, že už se zase jejich městečko vrátilo z euforického ruchu do obvyklého klidu. Zmizely stovky hlučících a dobře se bavících návštěvníků, na zelených plochách už nikdo nestanuje, večerní klid neruší žádné kapely, věže nejsou obleženy, vítězové boulderingvých i trialových závodů a BUFO krosu jsou známi a výsledky letošní přehlídky soutěžících filmů jsou vyhlášeny. Kdo nepřijel, může litovat, neboť ředitelce festivalu Máše Jirmanové dodržel termín objednávky i dodavatel  dobrého počasí, takže šlo dle libosti skloubit sportovní i kulturně-umělecké zážitky. Magnetem pro lezce se stala návštěva britského extrémisty Leo Houldinga (jeho návrat ke špičkovým výkonům po zranění nohy byl námětem jednoho soutěžícího filmu), který se předvedl nejen při dia show, ale i přímo ve stěnách (i když se vyjádřil, že Ádr je nejtěžší oblast na světě, jistě už tam zdomácněl); nedělní přednáška Diny Štěrbové a její kouzelný komentář jako předsedající poroty při vyhlašování výsledků však patřily také k neobyčejným zážitkům.

Psaní festivalového Zpravodaje se letos na plný úvazek věnoval talentovaný moravský psavec Martin Krejsa se svým týmem, a protože jsme s ním zadobře, můžete si níže stáhnout v plné kráse i jejich znění.

Také filmy – byť jsem jich viděla jen zlomek – podle vítězných snímků stály za to. Dva z nich – Sám napříč Austrálií a Amazonia Vertical, které se promítly po vyhlášení výsledků, vás určitě nadchnou – kromě toho, že vás donutí se nad sebou zamyslet…

Nezbývá než se už začít těšit na příští ročník, protože se určitě uskuteční.

Alena Čepelková

Ke stažení: