120 let českého horolezectví - setkání na Hrubé skále

13. 11. 2017 | Rubrika: O ČHS, Historie horolezectví

První listopadovou sobotu (4. 11. 2017) se na Zámku Hrubá skála uskutečnilo slavnostní setkání věnované 120. výročí vzniku první horolezecké organizace na našem území. Tuto organizací byl Český odbor Slovinského alpského spolku, který byl založen 24. 6. 1897.

Sál zámek Hrubá skálafoto P. Jandík

Na programu setkání, kterého se zúčastnila řada významných horolezeckých osobností, hostů včetně zástupců vedení současného Slovinského horolezeckého svazu a příznivců ČHS, byly přednášky věnované historii vzájemných vztahů českého a slovinského horolezectví, milníkům českého alpského a himálajského horolezectví apod.

J. Bloudek, B. Rotovnik (PZS) - ocenění pro J. Nováka

Čas byl i na komentovanou procházku po Skaláku spojenou s návštěvou symbolického horolezeckého hřbitova a hlavně na ocenění osobností, které významně přispěly k rozvoji našeho horolezectví.

Plaketa 120. výročí

foto P. Jandík

Partnerem setkání byla značka TENDON.

tendon_brandflag

B. Valentová, sekretariát ČHS