Vyhlášení dalšího ročníku soutěže Výstupy roku

ČHS vyhlašuje další ročník soutěže Výstupy roku, ve které jsou oceňovány nejlepší horolezecké, lezecké a také skialpinistické výkony realizované členy ČHS.

Vyhlašovány budou nejlepší výkony za období od 1.8. 2012 do 31.7. 2013.

Slavnostní vyhlášení Výstupů roku proběhne již tradičně na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, v neděli 25.8. 2013. Nejlepší horolezecké, lezecké a skialpinistické výkony budou finančně oceněny.

Pravidla soutěže jsou stejná jako v předchozích letech:

• Horolezecké, lezecké a skialpinistické výkony budou hodnoceny a oceňovány v těchto osmi kategoriích:
    • velehory nad 6.000 m n.m.
    • hory pod 6 000 m  n.m. –. mixový a ledovcový charakter
    • hory pod 6 000 m n.m. – skalní lezení (včetně big wall)
    • skalní terény – pískovcové oblasti
    • skalní terény – ostatní skalní oblasti
    • bouldering
    • mixy a ledy sportovního charakteru
    • skialpinistické výstupy a sjezdy
  • V každé kategorii může být vyhlášen pouze jeden Výstup roku, který je určen pouze pro výkony, které lze považovat za výjimečné na mezinárodní úrovni.
  • V jednotlivých kategoriích bude možno udělit čestná uznání, kterými jsou oceňovány výkony, které jsou významné v rámci ČR.
  • Návrh na udělení Výstupu roku 2013 musí splňovat tyto podmínky:
    • musí jít o výkon uskutečněný v období od 1.8. 2012 do 31.7. 2013
    • autor nebo autoři výstupu musí být členové ČHS
  • Součástí návrhu musí být stručné informace:
  • o autorovi nebo autorech výstupu (jméno, věk, jiné významné výstupy),
  • bližší informace o výstupu (místo, termín, stručný popis , obtížnost, styl lezení, uvedení zda se jedná o prvovýstup, první opakování apod.),
  • zdůvodnění, proč je výstup navržen na ocenění; pokud je to možné, měl by být návrh doplněn obrazovou dokumentací, tj. nákresem výstupu, fotografiemi.

Vyhledání a výběr návrhů do soutěže Výstup roku 2013 zajistí především předsedové příslušných komisí ČHS, ale návrhy hodnotných výkonů může zaslat každý z vás. Navrhnout můžete nejen výstup jiného lezce, ale i svůj vlastní výstup. Pokud budete nominovat do soutěže někoho jiného, může to být pouze s jeho souhlasem.

Návrhy horolezeckých, lezeckých či skialpinistických výkonů, které by podle vás zasloužily ocenění, pošlete nejpozději do 4.8. 2013 e-mailem na sekretariát ČHS - info@horosvaz.cz. Do předmětu zprávy napište "Výstup roku". Pro zaslání nominovaného výkonu můžete využít tento formulář.

Informace o předchozích ročnících soutěže Výstupy roku naleznete v rubrice Nejlepší horolezecké výkony.

B. Valentová, tajemnice ČHS