Facebook

Český horolezecký svaz

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Horolezec roku 2012

V neděli 25.11. 2012 byly na Mezinárodním festivalu alpinismu v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Horolezec roku 2012, kterou pořádá Český horolezecký svaz a společnost ALPY zastupující v ČR rakouský horolezecký svaz (OEAV - sekce Innsbruck).

 

Cílem soutěže je ocenit nejlepší horolezecké výkony a jejich protagonisty, bez ohledu na to, o jakou horolezeckou či lezeckou disciplínu se jedná. Ocenění může být uděleno za výkony v alpinismu, ve sportovním lezení a v bouldering, nebo i ve skialpinismu. 

Do soutěže jsou nominovány výkony oceněné v témže roce titulem Výstupy roku, který samostatně uděluje jak ČHS, tak společnost ALPY.

Na hodnocení a výběru těch nejlepších se podílí nejen organizátoři soutěže, ale také odborná média - internetové portály lezec.cz a  horyinfo.cz a časopisy lidé a HORY a  Everest. Hodnotí se prostřednictvím udílení bodů jednotlivým nominovaným výkonům a body pro jednotlivé horolezce se následně sčítají.

 

 • Vítězem soutěže, kterému byl udělen titul Horolezec roku 2012, se stal Adam Ondra. Ocenění mu bylo uděleno za výkony v lezení s lanem, v boulderingu i za závody:
  • To tu ještě nebylo (prvovýstup XIIb v Labských pískovcích)
  • Perlorodka (prvopřelez cesty v Moravském krasu 9a+)
  • Jungle Boogie (9+)
  • 3. místo na MS ve sportovním lezení 2012 v boulderingu

 

 • Druhé místo získal Pavel Vrtík a Milan Doležal, a to za prvovýstup Alpes Angels severní stěnou Aiguille Sans Nom (25 délek, M7/A1).

 

 • Třetí místo získala Lucie Hrozová s Mirkem Matějcem, kteří přelezli jednu z nejtěžších mixových cest na světě - Illuminati (M11+, W6+).

 

Všichni ocenění obdrželi diplomy a věcné ceny od společnosti Kama, která je partnerem ČHS. Adam Ondra převzal již potřetí hlavní cenu - plaketu se symbolem soutěže. Ceny za ČHS předával Zdeněk Hrubý a za ALPY Ladislav Jirásko.

 

Za poskytnutí fotografií ze slavnostního vyhlášení děkujeme P. Jandíkovi z www.horyinfo.cz.

 

Zde naleznete výsledky předchozích ročníků soutěže.

 

B. Valentová, tajemnice

 

 

Komentáře

čtyřiplusdevět=
Doposud nebyly vloženy žádné komentáře.