Pozvání na Mezinárodní festival alpinismu

13. 11. 2012 | Rubrika: Alpinismus, O ČHS | Komentáře (0)

Na konci listopadu ve dnech 22. - 25.11. 2012 se koná v Praze na Smíchově další ročník Mezinárodního festivalu alpinismu.

Na programu festivalu jsou především přednášky a promítání v podání těch nejlepších - Adama Ondry, Radka Jaroše a Honzy Trávníčka (Annapurna 2012), Zdeňka Hrubého a Máry Holečka (Nanga Parbat 2012), Petra Prachtela, Petera Habelera a dalších.

Součástí programu je také vyhlášení výsledků soutěže Horolezec roku 2012. Soutěž organizuje společnost ALPY a Český horolezecký svaz, a jsou v ní oceňovány nejlepší výkony z oblasti horolezectví, bez ohledu na to, zda se jedná o alpinismus, sportovní lezení, bouldering apod.

Do soutěže byly nominovány horolezecké výkony uskutečněné od srpna 2011 do září 2012. ČHS nominoval výkony, které obdržely ocenění Výstup roku 2012, a spol. ALPY vítěze ze své soutěže Výstupy roku.

Na vyhodnocení tří nejlepších horolezců se podílelo vedení ČHS, zástupci spol. ALPY a zástupci médií věnujících se lezení - časopisy lidé a Hory, Everst a webové portály http://www.lezec.cz/ a http://www.horyinfo.cz/. Cílem hodnotitelů bylo posoudit všechny nominované výkony a vybrat z nich tři nejlepší. Při konečném hodnocení pak byly sečteny body, které získali jednotliví horolezci za všechny své nominované výkony, a výsledek je následující:

• 1. místo - titul Horolezec roku 2012 - Adam Ondra; ocenění za výstupy To tu ještě nebylo (XIIb), Perlorodka (9a+), Jungle Boogie (9+) a za 3. místo na MS.

• 2. místo - Pavel Vrtík a Milan Doležal za prvovýstup Alpes Angels (M7/A1)

• 3. místo - Lucie Hrozová a Miroslav Matějec za výstup Illuminati (mix M11+).

Slavnostní vyhlášení soutěže Horolezec roku proběhne v neděli 25.11. odpoledne, přijďte se podívat.

Členové ČHS, kteří se prokáží platným členským průkazem, mají slevu na vstupném, a to jak na jednotlivé dny, tak na permanentku.

B. Valentová, tajemnice

| Komentáře(0)