Mobilní aplikace Skály ČR vydána

android-appappstore

Aplikace Skály ČR zpřístupňuje kompletní databázi skal a lezeckých cest vedenou Českým horolezeckým svazem, to znamená:

• základní parametry, popis a charakteristiku všech jednotlivých skal a výstupových cest v databázi.
  • vyznačení polohy skal na mapě
  • navigaci pro příchod ke skalám, včetně azimutového ukazatele směru a vzdálenosti (kompas) a zobrazení cíle v externích aplikacích, nainstalovaných v telefonu včetně možnosti použití jejich offline dat (mapy.cz, Google maps atd.).
  • hodnocení oblíbenosti skal a cest
  • možnost přidávání parametrů cest (délka cesty, orientace, ikonky)
  • fotogalerie výstupových cest s možností přidávat vlastní fotografie

Vyhledávání je možné jak procházením celého stromu databáze, tak fulltextovým vyhledáváním. K dispozici je také centrální mapa skalních sektorů, kde můžete snadno vyhledat lezecké oblasti v okolí místa, kde se nacházíte. I zde je k dispozici navigace a zobrazení detailních informací.

V aplikaci je možnost na místě zaměřit a doplnit chybějící polohu skály, nahlásit správci jakýkoliv problém (poškozené jištění, plná knížka a cokoliv jiného)

skalyCRiOS

Aplikace funguje i v režimu offline. Potřebné oblasti nebo sektory si lze snadno stáhnout do telefonu během procházení databáze. I v režimu offline lze navrhovat změny údajů, hodnotit, doplňovat polohu nebo přidávat nové fotografie. Nová data se seřadí do fronty a k jejich přenesení do databáze dojde až po připojení telefonu na signál.

Přidáváním fotografií, souřadnic a charakteristik cest zlepšujete kvalitu informací, které slouží ostatním v lezecké komunitě. Aplikace umožňuje dělat to jednoduše a pohodlně. Doplňuje webovou verzi databáze o offline režim a možnost doplňování chybějících údajů. Kvůli lepší přehlednosti má zjednodušenou strukturu údajů oproti webové verzi.

Petr Jandík, správce databáze skal