Staň se SOUČÁSTÍ MEMORIÁLU PERU 1970 na jizerské 50

21. 01. 2022 | Rubrika: Skály a bouldering
Jizerská 50 je již dlouhé roky Memoriálem Expedice Peru 1970, kde zahynulo 15 našich skvělých horolezců a zakladatelů tohoto závodu. Pokud máš zájem uctít jejich památku, STAŇ SE SOUČÁSTÍ  HISTORICKÉHO LYŽAŘSKÉHO DRUŽSTVA.
Historičtí lyžníci
Znáte historii Jizerské 50 a víte, že to původně byla horolezecká záležitost? První závod se konal v roce 1968 jako zimní příprava horolezců na sezónu a k jeho zakladatelům patřilo i 15 horolezců, kteří se nevrátili z Huascaránu 1970. Ačkoliv dnes závod dalece přesahuje horolezecký horizont, stále se jezdí jako Memoriál Expedice Peru a vzpomínka na horolezce je každoročně nedílnou součástí slavnostního zahájení Jizerské 50.

Na počest zahynulých horolezců, zahajuje nedělní závod Elite muži družstvo dobových lyžařů se startovními čísly 1 - 15, za každého z nich.  Družstvo vybíhá jen pár minut před samotným závodem k památníku Expedice Peru 1970, kde se následně zařadí za závodní startovní pole. Nezáleží na tom, zda všichni členové doběhnou až do cíle, či ne. Jde o oživení vzpomínky a vzdání holdu těm, kteří si to zaslouží.
Historičtí lyžníci
Účastnit se může každý, kdo se přihlásí včas, ale bylo by úžasné, kdyby byl tým složen z (horo)lezců, kteří si uvědomují historický přesah a význam a bude to pro ně nejen otázka zábavy, ale především pocty a hrdosti.

Akce se koná 13. 2. 2022
V případě zájmu se ozvěte na email 8bprR3b7TdBCRdagc8m%C6ej-lIkbW7r