Facebook

Český horolezecký svaz

Soustředění naší lezecké špičky v Zillertalu

27. 08. 2010 | Rubrika: Sportovní lezení a bouldering | Komentáře (1)

Soustředění v Zillertalu

Z mého pohledu předčilo soustředění moje očekávání. Smyslem nebylo pouze nechat ty nejlepší lezce ukázat co umí, ale taky motivovat ty ostatní k dalším výkonům! Všichni měli bojovnou náladu a každý lezl co mu síly stačily. Letošní soustředění se konalo v rakouském Zillertalu. Především proto, že je tady dost co lízt jak na laně tak na kamenech a přitom to není tak daleko. Taky počasí tady bejvá celkem přívětivý, co se letních teplot týče, ale to nám zrovna letos moc nevyšlo. Bylo většinou dost velký vedro.
Někteří nětrpěliví účastníci přijeli už na víkend. Třeba Tom hnedka po prvním rozkoukání vylezl jednu z nejtěžších cest údolí Dolby Souraund 8c+/9a. Parta se rozdělila na několik samostatných jednotech: Ondra Nevělík měl jasný cíl zájezdu: boulder Incubator 8b. Na tom taky parádně zapracoval a před objektivy fotografů ztrestal! Jirka Romanovský s Penem si vybrali známou cestu Total Brutal 8b+, kterou pokusovali skoro každý den. Bohužel teploty nebyly ideální a tak si pro tento skalp budou muset kluci přijet až někdy jindy. No a ostatní se drželi tak nějak pospolu, abychom nafotili nějaký ty obrázky a natočili nějaké video.
V závěru týdne se nám zkazilo počasí a tak se parta trošku rozprchla. Někdo domů, někdo do Jury, někdo zůstal pod převisem a někdo popojel pár kiláků pod ještě větší převis.
Na závěr bych chtěl moc  poděkovat našemu štábu Honzovi s Vojtou, kteří neúnavě fotili a natáčeli snad všechny účastníky soustředění. Také musím poděkovat Tomášovi, který se jako nejzkušenější borec ujal vedení nejen ve skalách, ale také při večerním sedánku u ohně. No a samozřejmě ČHS, díky němuž tahle nezapomenutelná akce mohla proběhnout.
 
Juráš Šefl, předseda komise
 
Informace o tom, co kdo vylezl a fotky budou doplněny později. Zatím si můžete přečíst barvité líčení soustředění na webu - Lezec.cz.

| Komentáře(1)