Facebook

Český horolezecký svaz

Nominační závod a 1. kolo ČP v obtížnosti

Nominační závod a 1. kolo ČP v obtížnosti

V sobotu 27. 3. 2021 se ve Zlíně konal konal první závod Českého poháru v lezení na obtížnost, který byl zároveň prvním nominačním závodem do české reprezentace.  

Eliška Adamovská v kvalifikaci

 

Všechny kategorie, tedy mládež B, A, junioři a dospělí  absolvovali kvalifikační a následně finálové kolo. V rámci kvalifikace se lezly dvě cesty a na základě součtu bodů bylo rozhodnuto o postupujících.

 

Dopoledne se v kvalifikaci utkali nejmladší závodníci, tedy kategorie B, mezi kterými dominovali Arina Jurčenko,  Bára Bernardová a Jára Šikula a Lukáš Mokroluský. Do finále postoupilo z této kategorie osm dívek a osm chlapců. 

Následovala společná kvalifikace žen, junirek a dívek A. Cesty byly  poměrně vyrovnané a mnoho závodnic skončilo ve stejných klíčových místech. Nebylo překvapením, že Eliška Adamovská jako jediná TOPovala obě cesty a postoupila do finále ze suverénní první pozice. Jediným překvapením byly Eliška Suchá a Hanka Šikulová, které se probojavaly do ženského finále. 
V kvalifikaci mužů, juniorů a chlapců A jako jediný TOPoval v obou cestách Martin Stráník a postupuje tak z jasného prvního místa. Super formu z nomináku v Boulderingu potvrdil také Marek Jeliga, který postupuje do finále z druhého místa (mezi juniory z prvního).

 

Eliška SucháKara Gendová

Ondřej SlezákBára Bernardová

Finále kategorie B dopadlo podle očekávání a bednu obsadili Luky Mokroluský, Fanda Danda a Jára Šikula. U holek bylo otázkou, zda se na bedně objeví Mariana Janošová, která nakonec obsadila čtvrtou příčku. Na prvním místě se umístila Arina Jurčenko, druhá Barča Bernardová a třetí Anička Mihalčíková.

Pro ženské finále byla připravena náročná cesta, která každým krokem gradovala, většinu závodnic nepustil klíčový úsek mezi 6. - 7. preskou. První nadějný pokus o dosažení TOPu předvedla Míša Smetanová, ale v závěrečné části cesty vypadla. Eliška Adamovská ji jako jediná přelezla, cvakla o presku víc, ale TOPu nedosáhla. 

Ani mužské finále se nedočkalo TOPu. Nejvíce se mu přiblížil Martin Stráník, který dolezl až do závěrečné kolmice a cestu zhodnotil jako nejhezčí z dnešního závodu. Většinu kluků potrápil úsek mezi 6. - 9. preskou, který vyřadil i favorizované bratry Potůčkovi.

 

Chlapci BDívky B

Chlapci ADívky A

JuniořiJuniorky

MužiŽeny

Bližší informace se dozvíte v podrobném reportu v následujících dnech.

 

 


foto: Petr Chodura
M. Košatková, ČHS