Nejen repre sekala přelezy v Ospu

02. 11. 2021 | Rubrika: Skály a bouldering

Po vydařené sezóně, kterou ukončilo Mistrovství ČR v lezení na obtížnost se většina závodníků ještě před posezónní pauzou rozjela do skal. Jedna z úderných skupin složená nejen z našich reprezentantů, ale i dalších výborných lezců, skončila v oblíbeném slovinském Ospu/Mišja peči, kde padla spousta krásných přelezů!

Jáchym, Štěpán

Jáchym Cink, Štěpán Potůček

Jáchym Cink hned druhý den odškrtnul legendární „Talk is Cheap“ za 8c! V závěru výjezdu pak přidal cesty „Helikopter v omaki“ za 8b a „Baram baram“ 8a+, obě na OS.

Štěpán Potůček se zodpovědně připravil na FLASH neméně známé a oblíbené cesty „Missing link“ 8b+, kterým vyrazil dech mnoha přihlížejícím. Jeho bratr Šimon pak vybojoval krásnou „Corrida“ za 8c!

"Cestu jsem si vybral na základě doporučení mého bratra, který ji lezl před pár lety, a říkal že by určitě měla být flashovatelná. Takže už jsem nějaký čas věděl, že tento flash chci zkusit. Intenzivnější práce ale začala až na místě, kde Šíma celou cestu zkrokoval, zkonzultoval se mnou, a detailně mi popsal každý krok, chyt a stup, takže jsem přesně věděl, co mě čeká. Těsně před pokusem jsem byl docela nervózní. Dokonce i v prvních krocích, kde to nevypadalo moc dobře. Pak jsem se ale rozlezl a dokonce mě udivilo, jak dobře jsem tu cestu znal. Chyty byly opravdu velice podobné tomu, jak jsem si je představoval. Boulderový charakter, kde nebyl čas přemýšlet, taky pomohl. Po dosažení madla (na konci videa) mi došlo, že jsem opravdu to těžké už zvládl a už mě čeká jen pár kroků po dobrých chytech. V těch jsem byl sice značně nervózní, ale na pád už to nebylo. Jakmile jsem cvaknul řetěz cítil jsem neskutečnou radost, a úlevu. A radost přetrvává doteď. Obrovské díky patří mému bráchovi, za všechno co pro mě udělal. Půl úspěchu je tvojeho, Šímo, díky"

(Štěpán Potůček)

Eliška Adamovská, Honza Novák

Eliška Adamovská krokovala cestu „Histeria“ 8c+, ale během toho si vylezla „Mr. Bighand“ za 8b+, dlouho odolávající „Missing link“ také za 8b+ a ještě on-sightla "Bitka se stalaktiti" 8b.

Honza Novák, náš bývalý Sokolík, byl dalším, kdo si "Missing link" 8b+ rozšířil svou sbírku hodnotných cest.

Pepa, Míša

Pepa Šindel, Míša Smetanová

Největší gratulace ovšem patří Pepu Šindelovi, který si zapsal další 8c do své sbírky, tentokrát cestu „Talk is Cheap“!!! Hned si rozlezl vedlejší „Sajnski par“, takže se příště máme na co těšit.

"Cesta se mi moc líbila, vymyslel jsem si svůj program, který byl klíčový pro přelez. Do cesty jsem dal 10 pokusů... Už se těším na Sanski par!"
(Pepa Šindel)

Další současné i bývalé reprezentantky si odvezly pěkné přelezy na úrovni 8a -Tereza Širůčková, Karolina Gendová a Lenka Slezáková „Oktoberfest“, Lenka přidala ještě „Mozaik“,Barča Bernardová a Ema Galeová „Samsaru“. Barča i Terka se věnovaly přelezu cesty „Mrtvaski ples“ 8b a Míša Smetanová pokusovala „Marjeticu“ 8b/8b+, ale bohužel se nezadařilo.

M. Košatková, ČHS