Zveřejněna pravidla pro sezónu 2022

17. 01. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Pravidla ČHS pro ustanovení reprezentace mládeže a dospělých

ve všech disciplínách a Nominační pravidla pro rok 2022

a dále Pravidla poskytování příspěvků na náklady spojené s reprezentací mládeže a dospělých na mezinárodních závodech v roce 2022

Výše uvedená pravidla jsou zveřejněna v záložce Reprezentace ČR 2022, Jsou celkově zjednodušena a pro rok 2022 obsahují několik změn:

• Disciplína bouldering se v souladu s pravidly IFSC přejmenovala na „boulder“.
  • Starty nominovaných reprezentantů na mezinárodních závodech bude schvalovat vedení reprezentace podle několika kritérií, nikoliv pouze podle pořadí závodníků v ČP po nominačních závodech.
  • Podle připravovaných změn pravidel IFSC Europe bude snížen počet finalistů v mládežnických kategoriích v disciplínách obtížnost i boulder na 8, od čehož se také odvíjí změna nároku na proplacení nákladů.
  • U disciplíny rychlost byly zpřísněny rychlostní limity v souladu s časy dosahovanými na mezinárodní úrovni v sezóně 2021.
  • Do nových pravidel byla také zanesená změna uplatňovaná i v předchozím roce a to povinnost vyplnit Mezinárodní závodní licenci a GDPR online prostřednictvím odkazu zaslaného sekretariátem ČHS.

Pravidla upravující nominace do reprezentačních družstev a  proplácení nákladů obsahují další dílčí změny a úpravy, které mohou být po zveřejnění pravidel IFSC nebo IFSC Europe upravujících mezinárodní závody dále aktualizovány.

Sekretariát ČHS

Ivana Palasová