Zprávy ze závodů SP v boulderingu

10. 06. 2009 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Závod SP v boulderingu - Vídeň

Třetí závod SP v boulderingu proběhl ve dnech 28.-30.5. v rakouské metropoli Vídni. Bouldry byly postaveny na úplně nových venkovních profilech v areálu lezeckého centra Naturfreunde. Nepřízeň počasí bohužel výrazně ovlivnila průběh závodu, a tak byla celá páteční kvalifikace přesunuta do náhradních prostor uvnitř lezeckého areálu. Sobotní semifinále a finále, byť se zpožděním, již probíhalo na venkovních profilech. Závodu se zúčastnila celá česká reprezentace. Nejlepší výsledek pro české barvy vybojoval Adam Ondra - 11. místo. Martin Stráník skončil na 37. místě a Ondřej Nevělík na 41. místě (81 startujících). V ženách byla Nelly Kudrová 39. a Silvie Rajfová 41. (51 startujících). Závodu tentokrát dominovali ruští závodníci R. Gelmanov a A. Balakireva.

Závod SP v boulderingu - Vail

Na SP do amerického Vailu (4.-6.6.) odcestovala pouze jediná reprezentantka Silvie Rajfová. Přestože se na tyto závody nenominovala, využila možnosti v nominačních pravidlech a zúčastnila se závodu na vlastní náklady. Obsadila 23. místo, závod vyhrála Američanka A. Puccio a Němec J. Baumann.

Poslední závod letošní série SP v boulderingu proběhne 12.-13.6. v holandském Eindhovenu. Česká reprezentace tento závod neobsazuje.

Za Komisi soutěžního lezení dospělých - Simona Rajfová

| Komentáře(0)