Zprávy z MS mládeže v soutěžním lezení

10. 08. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Mistrovství světa mládeže, které se konalo v Moskvě, bylo zahájeno ve čtvrtek 9. srpna a zakončeno 16. srpna.

čtvrtek 16.8. - semifinále a finále v lezení na obtížnost kat. B

Do semifinále se probojovali Marek Jeliga (13. místo), Ondřej Slezák (14. místo), Nikola Králíková (16. místo), Michaela Smetanová (21. místo) a Markéta Janošová (22. místo). Semifinále těsně uniklo Elišce Bulenové, která se umístila na 27. pozici. Na 57. místě skončil Lukáš Doleček a Jáchym Cink obsadil 59. příčku.

V semifinále dopadli naši reprezentanti takto:
Markéta Janošová se umístila na 12. místě, Ondřej Slezák se umístil na 18. místě, Marek Jeliga skončil na 20. pozici, Michaela Smetanová obsadila 22. místo a 26. příčka patří Nikole Králíkové.

středa 15.8. - kvalifikace v lezení na obtížnost kat. B, finále v lezení na obtížnost kat. A a junioři / juniorky

Jakub Konečný získal stříbrnou medaili v lezení na obtížnost v juniorské kategorii. Eliška Adamovská se probojovala ve finále téže disciplíny na 4. místo. Gratulujeme!

WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva

WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva

úterý 14.8. - kvalifikace lezení na obtížnost dívky kat. A, finále v boulderingu kat. B, semifinále lezení na obtížnost junioři/juniorky a kat. A

Jakub Konečný postoupil z 5. místa do finále v lezení na obtížnost. Do finále v lezení na obtížnost se dostala i Eliška Adamovská, v kat. A. Lenka Slezáková skončila v semifinále v téže disciplíně na 26. místě.

pondělí 13.8. - kvalifikace v lezení na obtížnost junioři / juniorky a kat. A, semifinále v boulderingu kat. B

Junior Jakub Konečný se probojoval z 5. místa do semifinále v lezení na obtížnost. Do semifinále postoupila, z 26. místa, i Lenka Slezáková.

Marek Jeliga obsadil 21. místo v semifinále boulderingu, kat. B.

WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva

neděle 12.8. - kvalifikace v boulderingu kat. B, kvalifikace v lezení na rychlost junioři a juniorky, finále v boulderingu kat. A, finále v lezení na rychlost junioři

Marek Jeliga postoupil ve své kat. B ze 17. místa do semifinále závodu v boulderingu.

WYCH_Moskva-M. Jeliga WYCH_Moskva-M. Jeliga  WYCH_Moskva WYCH_Moskva  WYCH_Moskva

WYCH_Moskva WYCH_Moskva

sobota 11.8. - semifinále v boulderingu kat. A, finále v boulderingu junioři

pátek 10.8. - kvalifikace a finále v lezení na rychlost kat. B, kvalifikace v boulderingu kat. A, semifinále junioři v boulderingu

- Tereza Cibulková postoupila do finále v lezení na rychlost v kategorii B a vybojovala v něm 10. místo, O jediné místo unikl postup do semifinále v boulderingu dívek kat. A Elišce Adamovské, která obsadila 21. místo.

- Junior Jakub Konečný vybojoval v semifinále v boulderingu 11. místo.

WYCH_Moskva-J. Konečný WYCH_Moskva-J.Konečný WYCH_Moskva WYCH_Moskva

WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva

čtvrtek 9.8. - kvalifikace juniorů a juniorek v boulderingu a kvalifikace kat. A v lezení na rychlost

Jakubovi Konečnému se v kvalifikaci v boulderingu podařilo vybojovat 20. místo a postoupil do semifinále.

WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva

WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva WYCH_Moskva