ZPRÁVY Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V SOUTĚŽNÍM LEZENÍ

06. 09. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Mistrovství světa v soutěžním lezení na obtížnost, na rychlost, v boulderingu a v kombinaci, které se konalo v Innsbrucku, bylo zahájeno ve čtvrtek 6. září a zakončeno v neděli 16. 9. 2018.

Seznam on-line přenosů na YouTube IFSC

Seznam přímých přenosů televize Eurosport

• 16. 9. 2018 finále kombinace ženy, muži

Adam Ondra se ve finále kombinace všech tří disciplín umístil na skvělém 2. místě! Adam dokázal vyhrát lezení na obtížnost, v boulderech byl druhý a v lezení na rychlost pátý.

MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18

fotogalerie Monika Brkalová

• 15. 9. 2018 semifinále a finále v boulderingu muži

V semifinále v boulderingu se Adam Ondra umístil na 17. místě.

Finále proběhlo bez české účasti.

• 14. 9. 2018 semifinále a finále v boulderingu ženy, bez české účasti
  • 13. 9. 2018 finále žen a mužů v lezení na rychlost

MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18  MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18

Jan Kříž se ve vyřazovacích bojích v lezení na rychlost umístil na skvělém 8. místě!

MS_Innsbruck18  MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18  MS_Innsbruck18_day8-021-2012[1]

Nejlépe se v kategorii žen vedlo Haně Křížové, která skončila na 42. místě. S časem 10.477 sekundy se jedná o nový český ženský rekord! Jelikož Hana patří věkem ještě do juniorské kategorie A, jedná se tedy i o nový rekord v této kategorii!

Dále se v kvalifikaci umístila na 73. pozici Denisa Mercová.

MS_Innsbruck18     MS_Innsbruck18   MS_Innsbruck18  MS_Innsbruck18     MS_Innsbruck18

• 12. 9. 2018 kvalifikace mužů v boulderingu

Adam Ondra postoupil do semifinále v boulderingu!

Adam se v kvalifikaci umístil na 7. místě. Martin Stráník skončil na 29. pozici. Jakub Jedlička obsadil 75. místo, Štěpán Stráník se umístil na 83. příčce a Vojtěchu Trojanovi patří 89. pozice.

MS_Innsbruck18    MS_Innsbruck18    MS_Innsbruck18    MS_Innsbruck18    MS_Innsbruck18

• 11. 9. 2018 kvalifikace žen v boulderingu se našim reprezentantkám příliš nedařilo. Na děleném 80. místě se umístila Karina Bílková a Eliška Novotná. Daniela Kotrbová obsadila 88. příčku.

MS_Innsbruck18        MS_Innsbruck18        MS_Innsbruck18        MS_Innsbruck18

• 9. 9. 2018 finále mužů v lezení na obtížnost

MS_Innsbruck18

Adam Ondra se stal vícemistrem světa v lezení na obtížnost!

Ve finále Mistrovství světa v lezení na obtížnost se Adam umístil na výborném 2. místě! Jakub Konečný obsadil skvělé 6. místo!

MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18

MS_Innsbruck18      MS_Innsbruck18     MS_Innsbruck18

fotogalerie finále Monika Brkalová

Datoví novináři iROZHLAS.cz s lezcem Adamem Ondrou provedli ve spolupráci s Fakultou sportovních studií brněnské Masarykovy univerzity senzorové měření. Více zde: irozhlas.cz/sport/lezeni

• 9. 9. 2018 semifinále mužů v lezení na obtížnost

Adam s Jakubem se umístili na děleném 5. až 10. místě, jelikož se dle pravidel IFSC nepočítá pořadí z kvalifikace v případě, že je kvalifikace rozdělaná do samostatných skupin.

• 7. 9. 2018 kvalifikace mužů v lezení na obtížnost

V kvalifikaci Mistrovství světa v lezení na obtížnost se našim reprezentantům velmi dařilo. Do semifinále postoupil z 1. místa Adam Ondra a z 13. místa Jakub Konečný!

Dále se na 37. pozici umístil Martin Stráník. Na 71. příčce skončil Vojtěch Trojan, Tomáš Binter obsadil 93. pozici a Šimonu Potůčkovi patří 107. příčka.

MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck18

• 6. 9 . 2018 kvalifikace žen  v lezení na obtížnost

V kvalifikaci Mistrovství světa v lezení na obtížnost si nejlépe vedla Iva Vejmolová, která se umístila na 48. místě. Eliška Novotná obsadila 55. příčku a Eliška Adamovská skončila na 57. pozici. Sabina Večeřová se umístila na 61. pozici a Lence Slezákové patří 65. příčka.

MS_Innsbruck MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck MS_Innsbruck18 MS_Innsbruck MS_Innsbruck

Prvním závodem jsou kvalifikace žen v lezení na obtížnost, večer 6. září proběhne úvodní ceremoniál. Přehled všech kol najdete v tomto dokumentu na stránkách IFSC.

IFSC přenáší semifinálová a finálová kola všech disciplín ŽIVĚ na svém IFSC YouTube kanálu a také na IFSC homepage. Letos poprvé bude vysílat také kvalifikační kola, a to z boulderingu a lezení na obtížnost. Přehled najdete zde a pro usnadnění přinášíme níže.

Letos se můžeme těšit také na vysílání lezení z MS na EUROSPORTu! Tady je přehled vysílacích časů: